Telekom’da atama

Türk Telekom’un İç Denetim Başkanlığına yeni bir isim atandı.

21.08.2007 - 11:05 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türk Telekom’un İç Denetim Başkanlığına Nazif Burca atandı. 2003 yılından bu yana Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de görev yapan Nazif Burca, sırasıyla Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Danışmanı görevlerinde bulunmuştu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ünden mezun olan Burca, çalışma hayatına Maliye Bakanlığı’nda Stajyer Muhasebat Kontrolörü olarak başladı. Daha sonra aynı Bakanlıkta Muhasebat Kontrolörlüğü ve Muhasebat Başkontrolörlüğü görevlerini üstlenen Nazif Burca, 1997 yılında devlet hesaplarının sonuçlarının çıkartılması ve değerlendirilmesi hususlarında incelemelerde bulunmak üzere 9 ay süreyle İngiltere’de görevlendirildi.

ABD Illinois Üniversitesi’nde finans dalında yüksek lisans yapan Nazif Burca, 2003 yılı Şubat ayında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de muhasebe-finansman ve araştırma-planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2006 yılı Kasım ayına kadar bu görevi sürdürdükten sonra Genel Müdür Danışmanı olarak atandı. İyi derecede İngilizce bilen Nazif Burca, evli ve üç çocuk babası.