Tekstil sektörü, sabit telefon aramalarında birinci

2010 yılında yıldızı parlayan tekstil sektörü, yüzde 14,96 oranla en fazla indirimli sabit telefon hizmeti kullanan sektör oldu.

23.02.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

2010 yılında tekstil sektörü, yüzde 14,96 oranla en fazla indirimli sabit telefon hizmeti kullanan sektör oldu.

2010 yılında tekstil sektöründe sabit telefon görüşmeleri de arttı. Türkiye’nin yeni nesil telekom operatörlerinden TurkNet’in yaptığı araştırmaya göre tekstil, yüzde 14,96 oranla TurkNet A Tipi Sabit Telefon Hizmeti’ni (TurkNet STH) en yoğun olarak kullanan sektör oldu. Tekstildeki artan STH kullanım oranı, sektörün son yıllardaki yükselişini destekler nitelikte.

Yoğun telefon görüşmelerinin yapıldığı tekstil sektöründe maliyetlerini düşürmek isteyen firmalar, TurkNet STH hizmetini tercih ediyor. Telefon görüşmelerini TurkNet STH üzerinden yapan aboneler, yurtdışı aramalarında yüzde 58’e varan tasarruf sağlıyorlar. Aboneler ayrıca, diğer yönlere yaptıkları aramalarda sırasıyla şehir içinde yüzde 55, şehirlerarasında yüzde 47, GSM aramalarında yüzde 24’e varan oranlarda tasarruf sağlayabiliyorlar.

TurkNet, 2010 yılı başlangıcından bu yana en fazla müşterisini tekstil sektöründen kazanıyor. Tekstil sektörünü sağlık ve eğitim sektörü takip ediyor.