Teknosa e-atıkları topluyor

Teknosa, Dünya Çevre Günü’nü Suadiye Mağazası’nda düzenlediği etkinliklerle kutladı.

06.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Teknosa, Dünya Çevre Günü’nü Suadiye Mağazası’nda düzenlediği etkinliklerle kutladı. Geçtiğimiz yıl başlattığı e-atıkların geri dönüşümünü amaçlayan projesini bu yıl da devam ettiren Teknosa, sürekliliğini sağladığı projesi ile bu yıl da tonlarca atığın çevreye zarar vermeden geri kazanılmasını amaçlıyor.

E-atık toplama projesi çerçevesinde kullanılmaz durumda olan atık konumundaki elektronik ürünler, Teknosa mağazalarındaki toplama istasyonları aracılığıyla toplanıyor. E-atıklar, Türkiye’nin 81 ilinden bildirilen adreslerden ücretsiz olarak Teknosa’nın yönlendireceği yetkilendirilmiş kurumlar tarafından teslim alınabiliyor. Merkezlerde toplanıp atık tesislerine gönderilen elektronik atıklar buralarda geri dönüştürülüyor.

Elektronik atıklarını Teknosa ile doğaya kazandırmak isteyen tüketicilerin yapması gereken 444 55 99 numaralı telefonu aramak veya kendilerine en yakın Teknosa mağazasını ziyaret ederek bilgi vermek. Belirlenen randevular paralelinde tüketiciler elektronik atıklarını ücretsiz olarak evlerinden aldırabilirken, Teknosa mağazalarına getirerek geri dönüşüm için atık merkezlerine gönderimini de sağlayabiliyor.