TBWAWorldHealth’e yeni global başkan

TBWA, sağlık sektörüne hizmet veren ajansı TBWAWorldHealth'in başına yeni bir başkan getirdi...

18.11.2009 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

TBWA, sağlık sektörüne hizmet veren ajansı TBWAWorldHealth’in başına yeni bir başkan getirdi. Gary Wenzel global başkanlık görevine; Steve Pashkoff ise New York ofisine “Baş Yaratıcı Direktör” görevine atandı.

Pashkoff, yeni görevinden önce; New Jersey Parsipanny’de bulunan EvoLouge’da “Baş Yaratıcı” olarak görev yapıyordu.
           
TBWA’ya 2001 yılında katılan Wenzel ise öncesinde, ajansın Japonya’daki ortak girişimi olan TBWA/Hakuhodo’da “Opresayon Sorumlusu” olarak görev yapıyordu. Japonya’daki öncelikli odağı Nissan olan Wenzel; Apple, Adidas ve Haagen- Dazs ile ilgili çalışmaları da yürütmüştü.
 
TBWA’nın, global CEO’su Tom Carroll, konuya ilişkin açıklamasında, “Gary’nin, Nissan gibi global müşteriyi yönetmekteki deneyimi, onu bizim için böylesine önemli global bir rolü almasında vazgeçilmez kılıyor.” dedi.
 
Wenzell, kendisinden önce TBWA’nın CEO’luğunu 6 yıl boyunca yürüten Anne Devereux’un yerine geçerken, Devereux TBWA/WorldHealth’e bağlı en büyük ajanslardan biri olan LyonHeart’ın (LLNS) CEO’luğuna getirildi.
 
Pashkoff, 2005 yılında beri çalıştığı, Bayer, AstraZeneca ve Novartis gibi müşterilere hizmet veren EvoLouge ‘tan önce, Publicis Groupe’a bağlı New York’taki Saatchi & Saatchi Consumer Healthcare’de 8 yıl yaratıcı yönetmenlik yapmıştı.
 
2002 yılında, ezca ve sağlık sektörüne yönelik markalara reklam üretmek için oluşturulan TBWA WorlHealth, Pfizer, Bristol- Myers Squibb, Roche, Glaxo Smith Kline, Johnson & Johnson ve Schering- Plough gibi müşterilere hizmet veriyor.
 
LyonHeart’ın yanı sıra, TBWA’ya bağlı networklar ve uluslararası ajanslar arasında, Fransa’dan Arsenal, İsviçre’den Elixir, Almanya’dan Targis ve Birleşik Krallık’tan Paling Walters ve Lane Cox sayılabilir.

 

Kaynak: medyaloji.net