T24 yüzünü yeniledi

Bağımsız internet gazetesi T24, tasarımdan altyapısına, sosyal medya entegrasyonundan blog anlayışına pek çok yenilik getirdi.

20.02.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Tasarımını ve altyapısını değiştiren T24, güçlü bir sosyal medya entegrasyonunun yanısıra, mevcut yazar kadrosuyla birlikte her geçen gün yeni bir ünlü ismin konuk olacağı T24Blog’u da okurlarının beğenisine sundu. Dünyada Huffington Post’un önderliğinde sosyal medya’nın gazetecilik üzerindeki etkisi artarken ve bloglar yeni nesil köşe yazıları haline gelirken, ?T24’ün köşe yazıları bölümü T24Blog adıyla yenilendi.

Mevcut online gazete tasarımlarından farklı,?minimal, modern, kullanıcı deneyimine odaklanan yeni tasarımda Aydın Engin’den Oya Baydar’a, Doğan Akın’dan Hakan Aksay’a, Rıdvan Akar’dan Tayfun Atay’a önemli isimlerden oluşan yazar kadrosunu himaye eden gazete, yepyeni bir blog anlayışıyla İskender Paydaş, Hasan Cemal, Ümit Boyner gibi isimleri okurlarıyla buluşturdu.
Bundan sonra blog bölümünde işadamlarından sanatçılara, sporculardan kanaat önderlerine çok önemli isimleri konuk edecek olan T24, yeni yüzünde daha fazla özel dosyaya, söyleşiya ve uzman analizlerine yer verecek.

Yeni T24, tamamen Facebook entegrasyonu merkeze alınarak modellenmiş bir web sitesi. Türk internet kullanıcıları arasında %87’lere varan Facebook üyeliği entegrasyonu ile yola çıkılarak, mevcut üyelik sistemleri tamamen siteden kaldırılıp siteye tek üye olma yöntemi olarak Facebook Connect kullanıldı. Aynı şekilde sitedeki tüm yorumlar ve yorum altyapısı kaldırılarak, yerine Facebook yorum eklentileri hayata geçirildi. Bunun dışında tüm içeriğin kolay paylaşılması ve sosyal medya üzerinde doğru görüntülenebilmesi için Facebook like, tavsiyeler, aktiviteler gibi pek çok sosyal eklenti kullanıldı. Kısacası tüm altyapı Facebook entegrasyonu çevresinde inşa edildi.

Önümüzdeki dönemde T24 Facebook içi haber uygulamaları, Facebook bilgileri kullanılarak kişiye özel haber servisi gibi pek çok sosyal özelliği kullanıcılara sunacak. T24 relansmanında altyapı ve tasarımı üstlenen PUBLIK, aynı zamanda sitedeki tüm reklam çözümlerini de marka ve ajanslara sunuyor.