T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı


T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Eylül - Aralık 2007 döneminde toplam dört aya yayılacak olan ilk etap Reklam Tanıtım Kampanyası ile; ABD, Almanya, Çin, Fransa, Hindistan

15.10.2007 - 17:05 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Eylül – Aralık 2007 döneminde toplam dört aya yayılacak olan ilk etap Reklam Tanıtım Kampanyası ile; ABD, Almanya, Çin, Fransa, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Körfez Bölgesi, Rusya’nın en prestijli mecralarında, yanı sıra; CNN, Wall Street Journal, CNBC gibi global medyada yer alan reklam filmi ve basın ilanları ile tüm dünyada ülkemizin tanıtımına ilişkin önemli adımlar atıyor.

Kampanya stratejisi, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı hedef kitlesi içerisinde yer alan, global iş çevresini göz önünde bulundurarak; karar vericilerin ve iş dünyasının yönünü belirleyen kitlenin takip ettiği mecralarda var olmak üzere oluşturuldu.

Kampanya süresince TV reklam spotu CNN ve CNBC’de toplam 2026 spot, basın ilanları ise, Financial Times, The Economist, Wall Street Journal, International Herald Tribune, NewYork Times, Forbes, Expansion, Fortune, Nikkei Business gibi yüksek tirajlı hedef kitlenin okuduğu yayınlarda 200 frekansın üzerinde yayınlanacak.

Yine Time Dergisi’nde T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ilanı dört aylık dönemde, 6 kez yayınlanacak. Time Dergisi 5,4 milyon tiraj ile uluslararası haftalık yayınlar arasında en yüksek tiraja sahip olmakla birlikte bu rakamın 555 bini Avrupa ve Orta Doğu’da basılmaktadır. Time Dergisi’nin dünyada 28 milyonun üzerinde okuyucusu bulunuyor.

Dünyanın en prestijli yayınlarından olan Financial Times’da da ilanların dört aylık dönemde, 7 kez yayınlanması planlanmıştır. Dünyada 1,5 milyonun üzerinde okuyucuya ulaşan Financial Times’ın okuyucu profilinin %44’ünü, global çapta faaliyet gösteren bankaların ve finans kurumlarının yöneticilerini oluşturuyor.

Tek tuş ; ‘Power’ düğmesi…
Hem ajansın logosu, hem de kampanyanın ana teması olarak kullanılan kırmızı ‘power’ düğmesi, Türkiye’nin enerjisini ve gücünü anlatmanın yanı sıra, yatırımcılara Türkiye düğmesine basmalarını ya da tek tuşla tüm işlerini yürütebilecekleri mesajını veriyor. Bu nedenle kampanyanın görsel medya ayağında bu temaya dikkat çekiliyor.

Türkiye’ye yatırım yapmış dünya devlerinin referansları…
Ajans, iş dünyasından üst düzey yöneticiler ve karar vericilere ulaşmak üzere planlandığı reklam kampanyasında, her yatırımcının dikkatini çekecek, Türkiye’de de yatırım yapmış büyük markaların referanslarını kullanarak, Türkiye’ye duyulan güvenin altı çizmeye, ve yatırıma teşvik mesajları vermeyi hedeflemiştir. Bu strateji ile güçlü mesajını Türkiye’de yatırım yapmış global sektör devlerinin ‘gönüllü’ olarak verdikleri referanslarla pekiştiren kampanyanın tamamı Ajans tarafından tasarlanan ve bütçelendirilen medya planında; ilanın yayınlanacağı her ülkede, yine o ülkenin saygı duyulan büyük markalarıyla mesaj verilmektedir.

Kampanyada yer alan şirketler*

Indesit
Fortis
Siemens
Mango
Cisco
Benetton
Sun Microsystems
Groupama
Microsoft
Nortel
BNP Paribas

*Diğer firma isimleri de yayınlandıkça sizlerle paylaşılacaktır.