Sütaş’tan Baby CowParade

Sütaş’ın ev sahipliğinde CowParade İstanbul’da Sergisi’nde şimdi sıra miniklerde

21.09.2007 - 09:11 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Sütaş’ın ev sahipliğinde CowParade İstanbul’da Sergisi’nde şimdi sıra miniklerde. 28 Eylül- 28 Ekim tarihleri arasında Kanyon Alışveriş Merkezi’nde kurulacak Baby CowParade Atölyesi’nde 14 buzağı heykeli, tasarım sanatçılarının süpervizörlüğünde çocukların hayal güçleriyle şekillenecek.

Sütaş, ana sponsoru olduğu dünyanın en büyük açık hava sanat etkinliği CowParade İstanbul devam ederken, şimdi de küçüklere yönelik Baby CowParade projesini çocuklarla buluşturuyor. Sütaş, dünyanın çeşitli ülkelerinde çocukları sanata ve yaratıcılığa teşvik eden Baby CowParade etkinliğini, 28 Eylül – 28 Ekim tarihleri arasında Kanyon Alışveriş Merkezi’nde düzenliyor.


Anaokullu yüzlerce çocuk Baby Cow Parade’e katılıyor

İstanbul’da 40 anaokulunda gerçekleştirilecek Baby Cow Parade etkinlikleri kapsamında yüzlerce çocuk hayalindeki ineği kartonlar üzerinde şekillendirecek. Uzman pedadogların önerileriyle belirlenen doğa, mevsimler, renkler ve şekiller temaları çerçevesinde hazırlanacak çalışmalardan seçilenler, ünlü tasarımcılar tarafından çocuklarla birlikte Baby Cow Parade Atölyesi’nde uygulanacak.

Baby CowParade etkinliğinde, çocuklar 14 adet buzağıyı sanatçılarla birlikte boyayacak, şekillendirecek ve yeteneklerini sergileyecek. 28 Eylül – 28 Ekim tarihleri arasında her hafta sonu gün boyu düzenlenecek olan atölye çalışmalarında, çocuklara Hafize Uncuoğlu, Ayça Akad, Alev Gözonar, İsmail Acar ve Ertuğrul Ateş’in de aralarında olduğu 14 sanatçı eşlik edecek. Çocuklar, fiberglas inekler üzerinde hem yaratıcılıklarını gösterecek, hem de eğlenceli bir haftasonu geçirecekler. Atölye çalışmalarının ardından çocukların renklendirdiği buzağılar, 15 Kasım’a kadar Kanyon Alışveriş Merkezi’nde Baby CowParade sergisinde ziyaretçilerle buluşacak.