Süpermarka tartışması devam ediyor

İngiltere merkezli Superbrands International tarafından hazırlanan Türkiye'nin Süpermarkaları ile ilgili tartışma devam ediyor.

07.10.2005 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İngiltere merkezli Superbrands International tarafından hazırlanan Türkiye’nin Süpermarkaları ile ilgili tartışma devam ediyor. Superbrands International, 3 Ekim’de Türkiye’nin Süpermarkalarını açıkladı. Ancak daha önce hazırlanan 160 markalık liste ile açıklanan 89 markalık liste arasındaki fark, kimi reklamverenlerin tepkisine neden oldu. Piyale, Otacı, Coca-Cola gibi reklamverenler 160’lık listede yer aldıklarını ancak kitapta açıklanan 89 markalık listede olmadıklarını belirterek tepki gösterdiler.
Superbrands Türkiye’den Dilek Koç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sistemin tamamen İngiltere kökenli olduğunu söyledi: “İngiltere’den gelen talimat doğrultusunda 5000 markalıkliste önce 1200’e, oradan da 160 markalık ana listeye indirildi. 160 sayısını ise belirleyen yine İngiltere.”
Koç, 160 markanın hepsiyle görüştüklerini, bedelini ödeyen firmaların ise kitap içerisinde yer aldığını belirtti. “Seçici kurulun tamamı şirketlerin üst yönetimindeki kişilerden oluşuyor. Hepsi konusunda yetkin insanlar.” diyen Koç, amaçlarının sadece marka olmayı özendirmek olduğunu ifade ediyor.