Süper Lig’in radyo ihalesini Çukurova kazandı

Çukurova Grubu'nun kazandığı Süper Lig maçlarının Radyo Naklen Yayın ihalesi sonucu

29.08.2007 - 13:30 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Süper Lig maçlarının Radyo Naklen Yayın ihalesini Çukurova Grubu kazandı. Turkcell Süper Lig maçları bundan sonra sadece Alem FM ve Lig Radyo’dan yayınlanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

”Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig maçlarının radyo naklen yayın hakkını Çukurova Grubu’na bağlı Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş’nin kazandığını açıkladı.

Kapalı zarf usulü yapılan ihaleye Saran Group’un sahibi olduğu Tatlıses Radyo Televizyon ve Medya Hizmetleri A.Ş., Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş., Doğan Grubu’nun sahibi olduğu Radyo Kulübü Uluslararası Programlar A.Ş. ve Çukurova Grubu’nun sahibi olduğu Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş. katıldı.

Tatlıses Radyo Televizyon ve Medya Hizmetleri A.Ş. 2.057.500 $, NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş. 3.255.000 $, Radyo Kulübü Uluslararası Programlar A.Ş. 800.000 $, Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş. 3.500.000 $’lık teklifte bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun değerlendirmesi sonucunda, Turkcell Süper Lig maçlarının radyo naklen yayın hakkına ait ihaleyi, 3.500.000 $ ile en yüksek miktarı veren Çukurova Grubu’na ait Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş kazanmış oldu.”