Starcom MediaVest Group yılın ajans ağı seçildi

Starcom, Festival of Media Global Awards'te 7 ülkeden 9 kampanya ile ödülleri topladı.

16.04.2014 - 16:37 | MediaCat

Starcom, Festival of Media Global Awards'te 7 ülkeden 9 kampanya ile ödülleri topladı.
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Starcom MediaVest Group (SMG), Roma’da düzenlenen Festival of Media Global Awards‘te ‘Yılın Ajans Ağı’ ödülünü kazandı. SMG art arda 2’nci, son altı yılda da 4’üncü kez bu ödüle layık görüldü. Bunun yanında; yarattığı kampanyalar için, diğer ajanslardan daha geniş coğrafyalarda ve farklı kategorilerde başarıyı temsil eden, dokuz ödülü de evine götürdü.

Ödüller içerisinde sırasıyla Polonya ve Danimarka’da yürütülen kampanyalar ile en iyi iletişim stratejisi ve en iyi perakende kampanyası kategorilerinde kazanılan altın ödüller de yer alıyor. Birinci ödül; Prudential için hazırlanan ve Polonyalıların 2’nci Dünya Savaşı Öncesi Varşovası hakkında duydukları gurur ve vizyonu yeniden tesis etmeye yardımcı olduğu için, ikincisi de Danimarkalıları özel baskılı Mondelez Marabou çikolatalarını arkadaşlarıyla paylaşmalarını teşvik ettiği için verildi.

SMG Birleşik Krallık; Heineken‘in ‘The Candidate’ ve Tetley’nin ‘Press Pause for a Cuppa’, SMG İsveç; Cloetta Ahlgrens bilar’ın ‘Fruit Hatchback’ şekerleme lansmanı; SMG Ortadoğu/Kuzey Afrika ise Adidas’ın ‘Treadmill Vending Machines’ kampanyaları ile Gümüş ödülleri topladı. Bronz ödüller ise; Filipinler’den UHP’nin ‘First Step to Livelihood’, Birleşik Krallık’tan Parlophone’un ‘The Road to Selling Records Goes on a Detour’, ve Samsung’un ‘Two Kings of the Netherlands’ kampanyalarıyla kazanıldı.

Sektörde uzman 25 kişilik jüri tarafından 191 finalist arasından seçilen kazananlar ve ödülleri 8 Nisanda, Festival of Media Global Awards’ın final gecesindeki gala yemeğinde duyuruldu. 525 ürünün ödüllendirildiği 2013 yılı ise SMG’nin en çok ödül aldığı yıl olarak kayıtlardaki yerini koruyor. Öne çıkan ödüller arasında, 15 Agency and Network of the Year ödülü, 24 Cannes Lions, tüm galalarda toplamda 35 Festival of Media ödülü ve 2 Effie Grand Prix yer alıyor.