Starcom, Festival of Media’nın tek Türk finalisti

Starcom, P&G’nin Ariel markası için kurguladığı “Vacation is Over” projesi ile The Festival of Media Global Awards’un “En Yaratıcı Medya Kullanımı” kategorisinde finale kaldı.

26.03.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Starcom,  P&G’nin Ariel markası için kurguladığı “Vacation is Over” projesi ile The Festival of Media Global Awards’un “En Yaratıcı Medya Kullanımı” kategorisinde finale kaldı. 20’den fazla ülkeden 70’e yakın şirketin finale kaldığı yarışmada Türkiye’den sadece bir iş ödül için yarışacak.

Projede Starcom, Ariel için havaalanlarındaki bagaj konveyörlerini kullanmıştı. Yaratıcı uygulama sayesinde yolcuların karşısına, bagaj konveyöründen ilk defa sadece bavul değil; aynı zamanda Ariel deterjanlar da çıkmıştı. Böylece ajans, ev kadınlarının tatil sonrası kafasındaki kirli çamaşır ve ev işi sendromuna, tam yeri ve zamanında yolcuları şaşırtan bir çözüm sunmuştu.

Yarışmada kazananlar 15-17 Nisan tarihleri arasında İsviçre – Montreux’da yapılacak ödül gecesinde açıklanacak. Bu finalle birlikte Starcom Türkiye ofisi, son 5 yıldaki yurtiçi ve yurtdışı yarışmalardaki 66. başarısına imza atmış oldu.