Sosyal TV’de bu hafta vedalar konuşuldu

Kimola 16 – 22 Mart tarihleri arasındaki Twitter verilerini inceledi.

25.03.2015 - 16:44 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Sosyal TV’de Haftanın Öne Çıkanları
Sosyal TV’de yoğun bir haftayı geride bırakırken izleyiciler bir kez daha sevdikleri dizilerin bazılarına veda etmek zorunda kaldılar. Kanal D’nin sevilen dizisi Beş Kardeş Haziran ayına kadar ekranlara ara vereceğini duyururken, Kanal D’nin bir diğer sevilen aile dizisi Küçük Ağa 50. bölümü ile ekranlara veda etti. Survivor All Star’da ise Ahmet Dursun’un rahatsızlığı ve yarışmaya vedası izleyiciler arasında büyük yankı yaratırken, Maral dizisinden Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin katıldığı 3 Adam Cumartesi gecesi programları arasından yükseldi.

Haftalık İlk 5

Beş Kardeş’e kısa bir reklam arası
Kanal D’nin sevilen yeni dizilerinden Beş Kardeş, bir süre ekranlara ara vereceğini açıkladı ve Pazartesi günü yayınlanan son bölümü ile izleyicileri klavyelerinin başına kilitledi. Gece boyunca Sosyal TV izleyicileri dizinin ertelenişi ile ilgili “Bu niye böyle oldu ki bu? Kimi sevsek gidiyor be. Bekleyecek bir şey daha çıkardınız bize o limanda #beşkardeş”, “Beş Kardeş Haziran’da devam edecekmiş. Yine eksik kaldık.” ve “Neden ama neden? Neyi sevsek gidiyor ya. Yine gitti Pazartesinin anlamı” şeklinde yorumlar paylaşırken, Kanal D bir kez daha izleyiciler tarafından eleştirildi. İzleyiciler sıkılıkla diziye neden ara verildiğini anlamlandıramadıklarını dile getirirken #beşkardeş, #aşıkolmak, #onurünlüyanındayız, #beskardesbitmesin ve #bugünbeşkardeşgünü gecenin en çok kullanılan etiketleri arasında yer aldılar.

Küçük Ağa’ya Veda
Geçen hafta Kara Kutu’nun yerinden ettiği ve izleyicilerinin tepkilerine maruz kalan Küçük Ağa bu hafta yayınlanan 50. bölümü ile ekranlara veda etti. 2014 sezonunda Kanal D’nin geleneksel reytinglerindeki artışa ciddi şekilde katkıda bulunan dizi, bu sezon Salı günlerinin git gide artan rekabetinde kendisine yer bulmakta zorlanmıştı. Finan gününde dizi, ‘Bugün Günlerden Son Kez Küçük Ağa’ diyen izleyicilerinin parmak uçlarında uzun zamandır ilk defa yayın gününde ilk beşte yer aldı ve günü toplamda aldığı 4.822 tweet ile beşinci sırada tamamladı. İzleyiciler gece boyunca “’Son’ları hiç sevemedim. Hele ki böyle bir diziye erken son hiç yakışmadı.. Ve BugünGünlerdenSonKez KüçükAğa diyoruz!”, “Bu sonu yazan senaristlerin psikolojisinin bozuk olduğunu düşünüyorum” ve “#KüçükAğa güzel bir projeydi emeği geçenlerin ellerine sağlık bu akşam güzel bir bölümle sonsuzluğa kavuşuyor” şeklinde yorumlar paylaştı.

Survivor All Star’da beklenmeyen ayrılık
Survivor All Star’ın sevilen yarışmacılarından Ahmet Dursun sağlık durumu nedeniyle yarışmayı terk etmek zorunda kalınca Salı geceki bölümde olanlar oldu. Sosyal TV’de de hararetli bir izleyici kitlesine sahip olan yarışmada Merve Aydın ve Ahmet Dursun’un vedalaşması gece boyunca en çok konuşulan konulardan birisi oldu. Ada konseyine Merve Aydın’ı ağlaması damgasını vururken Ahmet Dursun’un elenmesine Hakan’ın takındığı tavır izleyiciler tarafından sıklıkla eleştirildi. Serenay Aktaş’ın geceyi birinci tamamlaması hayranları arasında sevinç yarattı.

Kiraz Mevsimi Heyecanı
Son haftalarda etkileşim ve konuşulma oranı oldukça yüksek seyreden ve hem yayın gününde hem de haftalık listelerde büyük pay oranlarına sahip Kiraz Mevsimi bu hafta da kendisine Kirazcanlar adını takan izleyici kitlesini ekranlarının ve klavyelerini başına kilitlemeyi başardı. #KalbimdeSenVarsın diyen izleyiciler gece boyunca Mete’ye olan duygularını açık sözlülükle paylaşırken, yangın sahnesinde hep birlikte nefeslerini tutup heyecanlandılar. Ayaz’ın babası ile yakınlaşması geceye damgasını vuran bir başka konu olurken dizi zirve anını 23:25’te dakikada 118 tweet ile yakaladı. Cumartesi gününü Sosyal TV’de birinci sırada tamamlayan Kiraz Mevsimi aynı zamanda izleyici başına düşen 3,16 tweet ile gecenin en yüksek etkileşimine sahip yayını oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 16 – 22 Mart 2015 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.