Smirnoff ‘dünyanın en güçlü içki markası’ seçildi

Smirnoff, dünyaca ünlü marka değerlendirmesi The Power Brands 2007’ye göre en güçlü içki markası seçildi

06.08.2007 - 17:20 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Smirnoff, dünyaca ünlü marka değerlendirmesi The Power Brands 2007’ye göre en güçlü içki markası seçildi.

Smirnoff markası, bağımsız marka danışmanları “Intangible Business Ltd.” tarafından düzenlenen The Power Brands 2007 “The Power 100” anketine göre dünyanın en güçlü içki markası seçildi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen anket, dünyadaki en güçlü ilk 100 şarap ve içkiyi belirliyor.

“The Power 100”anketi, Intangible Business’ın dünyadaki en kuvvetli içki ve şarap markaları üzerine yaptığı yıllık bir rapordan oluşuyor. Dünyadaki en önemli bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketleri arasında yer alan Intangible Business, son 7 yıl içerisinde dünyanın en büyük markalarını değerlendiren bir danışmanlık şirketi.

“The Power 100”, markaları pazar payı, tarihsel ve tahmini satış artışı, marka mirası, tüketici farkındalığı gibi özelliklere göre değerlendiriyor. İçecek endüstrisinin çoğunu içine alan ve önde gelen uluslararası içecek uzmanlarından oluşan bir panel, her markayı çeşitli ölçekler doğrultusunda puanlıyor. Sonuçta ortaya çıkan tablo, dünyadaki en güçlü uluslararası içecek markalarından oluşan bir ligin puan durumunu ortaya koyuyor.