Small Agency Awards 2016

Küçük ekiplerle büyük fikirler üreten ajansları onurlandıran Ad Age, Small Agency Awards sonuçlarını duyurdu.

05.09.2016 - 16:10 | Tuğba Dülger Özöğretmen

Small Agency Awards boyutuna bakmaksızın büyük riskler almaktan kaçınmayan, girişimci ruhunu deneysel işlerle ortaya koyan ve büyük fikirleriyle öne çıkan ajansların dünyası. Çalışan sayıları 1 ile 150 arasında değişen ajansları ödüllendiren Ad Age’in seçkisinde zirvedeki isim Zula Alpha Kilo.

Yılın Ajansı / Gold
Zulu Alpha Kilo

Toronto merkezli bağımsız ajans Zulu Alpha Kilo’nun ismini sıklıkla Kasım ayında, konkur işlerini tiye aldığı ve YouTube ile Facebook’ta 3 milyonun üzerinde izlenme elde eden bir videoyla duymuştuk. Bir müşterinin, mimardan spor eğitmenine ve restoran sahibine dek, kendileriyle çalışmak isteyip istemediğine karar vermek üzere konkur işi vermeye çalıştığı eğlenceli dakikaları konu alan #saynotospec aynı zamanda ajansın temel felsefesini de ortaya koyuyordu. Zira yaklaşık olarak altı yıldır konkur işi yapmayan ajans, bu şekilde yüzde 80 oranında daha verimli çalıştıklarını söylüyor.

Kapılarını 2008 yılında açan Zulu Alpha Kilo, sektöre Bell Canada ve Audi gibi markalara yaptığı yaratıcı çalışmalarla tutundu ve ardından 2010 yılında Coca-Cola gibi bir devle iş yapmaya başladı. 2014’te markayla yollarını ayırmak -ki ajans bunu doğru uyumu yakalayamamak şeklinde değerlendiriyor- her yıl yüzde 20’lik gelir artışı yaşayan ajansın 2015’te yerinde saymasına neden oldu. Geçtiğimiz Noel’de Cineplex için hazırladıkları Lily & the Snowman isimli animasyonla güçlü bir viralite yakalayan ajansın odağında ABD merkezli işler var.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15