Sizi tartışmaya davet ediyoruz!

Kullanıcılarımız tarafından ilgiyle takip edilen ‘Görüş Mesafesi’ bölümümüzde bu ay ‘Sektörel Nepotizm’ başlıklı konuyu ele alıyoruz...

08.10.2009 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Kullanıcılarımız tarafından ilgiyle takip edilen ‘Görüş Mesafesi’ bölümümüzde bu ay ‘Sektörel Nepotizm’ başlıklı konuyu ele alıyoruz.

‘Yakınlarını kayırma’ anlamına gelen ve daha çok siyaset bilimi alanında kullanılan ‘nepotizm’ kavramı pazarlama, reklam ve medya dünyasında da hükmünü sürüyor. PR işleri için kız kardeşlerine halkla ilişkiler ajansı kurduran genel müdürler, reklam çalışmaları için eşlerinin ortak olduğu ya da edildiği ajanslarla çalışmayı tercih eden pazarlama ve iletişim yöneticileri, ‘Şu bizim web sitesini bizim yeğenlere yaptıralım’ diyen şirket yöneticileri, eli yüzü düzgün yakınlarını televizyonlara haber spikeri diye ‘öneren’ üst düzey yöneticilere ilişkin -gerçek mi efsane mi olduğu pek anlaşılmayan- pek çok hikâye duyuyorduk ancak yakın zamanda bu hikayelerin sektör dışına taşıp popüler dedikodu sitelerine de malzeme olduğuna şahit olduk.
Reklam, medya ve pazarlama sektöründe liyakat yerine hısımlığı esas alan bu kemirici alışkanlık hakkında söyleyecek sözü, anlatacak hikâyesi, aktaracak hatırası, dillendirecek itirazı olan herkesi tartışmaya davet ediyoruz.

Katılımınızı bekliyoruz…

http://www.mediacatonline.com/Home/GorusMesafesi