Seven kalbe saplanan hançer misali

TiVo'dan kahreden şaka.

22.12.2015 - 17:39 | Arzu Nilay Kocasu

Seven kalbe saplanan hançer misali
4
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

TiVo Inc. tarafından 1999 yılında piyasaya sürülen dijital video kayıt cihazı TiVo (DVR/Digital Video Recorder), izleyicilerine kişiselleştirilmiş program seçenekleri ve kayıt imkanı gibi pek çok kolaylığın yanı sıra reklamların bulandırmadığı berrak bir seyir fırsatı da sunması nedeniyle tercih edilen hizmetlerden. Öte yandan, her ne kadar çoğu insan istemediği anda karşısında beliriveren reklamlardan hoşlanmasa da, televizyon izleyicilerinin TiVo’ya ilgilerini artırmak için beklenmedik reklamların ne kadar büyük hüsrana sebep olabileceğini hatırlatmaktan zarar gelmez.

Kullanıcıların reklamları tek bir tuşa tıklayarak geçmelerine olanak sağlayan yeni ürünü BOLT’u tanıtmak için hedef kitlesine onları önce üzüp sonra güldürecek bir şaka hazırlayan marka, Denver açıklarında bir sinema salonuna 13 tane gizli kamera yerleştirerek sinema salonunda oynayan filmin en heyecanlı anının gelmesini bekledi.

Adrenalinin en yüksek seviyede olduğu o anda karşılarında beliren ve izlemek zorunda kaldıkları tam üç adet reklam nedeniyle neredeyse kahrolan pek çok izleyiciden özür dileyerek deneylerinin kıssadan hissesini onlarla paylaşan marka, verdiği ufak bir parti ve dağıttığı TiVo BOLT’lar ile 100 kişinin daha reklamları dilediği zaman geçebilmesine vesile oldu.

Kaynak: Adweek