Sermaye Piyasaları Zirvesi’nin ikincisi gerçekleşecek

Active Academy, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) katkılarıyla bu yıl Sermaye Piyasaları Zirvesi’nin ikincisini gerçekleştiriyor.

06.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Active Academy, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) katkılarıyla bu yıl Sermaye Piyasaları Zirvesi’nin ikincisini gerçekleştiriyor. Başta Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vedat Akgiray olmak üzere ekonomiye yön veren önemli isimler 27 Nisan Çarşamba günü SwissOtel İstanbul’da bir araya gelecek. Zirvede “Yeni Trend: Yatırımcı Odaklı Sermaye Piyasaları” konusu masaya yatırılacak.

“Yeni Trend: Yatırımcı Odaklı Sermaye Piyasaları” konusunun mercek altına alınacağı Zirve’de, konuşmacıların da katılımıyla “Sermaye Piyasaları Yoluyla Şirket Finansmanı”, “Sermaye Piyasalarında Teknoloji Kullanımı” ve “Sermaye Piyasalarında Yatırımcı Odaklılık ve Yatırımcı Güveni” konularında da oturumlar düzenlenecek.

Sermaye Piyasaları Zirvesi’nde dünyada sermaye piyasalarının gelişimi ve mevcut durumu incelenirken, Türkiye’ye ilişkin değerlendirmeler ve geleceğe ilişkin planlarla öngörüler de ele alınacak. Sermaye piyasalarının tüm paydaşlarının ortaklaşa politika ve strateji üretmeleri için zemin oluşturan Zirve, İstanbul’un finans merkezi olması sürecinde önemli rol oynayan sermaye piyasalarının gelişimi için yapılması gerekenleri gündeme getirmeyi hedefliyor.