Seagate mali hedefini aştı

Teknoloji pazarı geçtiğimiz yılı yaklaşık olarak yüzde 20’lik büyüme performansı gerçekleştirerek şimdiye kadar en iyi dönem olan 2007 yılının üzerinde yer aldı.

15.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Teknoloji pazarı geçtiğimiz yılı yaklaşık olarak yüzde 20’lik büyüme performansı gerçekleştirerek şimdiye kadar en iyi dönem olan 2007 yılının üzerinde yer aldı. Bu durum 2011 yılında markaların beklentileri daha da artıyor.

Çeyrek değerlendirmelerini gerçekleştiren, veri depolama pazarda faaliyet gösteren Seagate üç ayda, 49 milyon disk sattı ve 2,7 milyar dolar gelir elde etti. İlk çeyrekte brüt marj olarak yüzde18’i hedefleyen Seagate, bu satıştan yüzde 19,1’lik bir brüt kar, 93 milyon dolar net gelir ile hedefin üzerinde bir rakama ulaştı. Hissedarlarının değerini en üst düzeye çıkarmak olduğunu belirten Seagate, hisse başına da 0,21 dolar seyreltilmiş kazanç bildirdi.

Seagate Başkanı ve Genel Müdürü Stephen Luczo gelecek dönemler ile ilgili olarak "Nakit miktarının daha da ileriye götürülmesi için birçok farklı stratejileri değerlendirmeye devam edeceğiz" dedi. Piyasa dinamiklerindeki değişikliklere hızlı cevap verebilmek, fırsatlardan yararlanmak ve gelecekteki büyüme yatırımları için tedbirli nakit politikası uygulayacaklarının da altını çizdi.