Sandığın yönünü sosyal ağlar çizecek

12 Haziran’da gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimlerine, sosyal ağlar ve internet üzerinden gerçekleştirilen propaganda ve seçim çalışmaları damga vuracak

24.03.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

12 Haziran’da gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimlerine, sosyal ağlar ve internet üzerinden gerçekleştirilen propaganda ve seçim çalışmaları damga vuracak

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren; Facebook ve Twitter gibi özellikle gençleri ciddi biçimde etkileyebilen sosyal ağlara işaret ederek, “Bu seçimde kesin olarak sosyal medya daha da ön plana çıkacak “ dedi.

Dünyada ve Türkiye’de 45 yaş altı nüfus içinde sosyal ağların etkisine dikkat çeken Özeren, bu durumun farkında olan liderlerin, seçim döneminde sosyal ağlar üzerinden etkileşime daha da ağırlık vereceğini vurguladı. 12 Haziran genel seçimlerinde, önceki yıllardaki seçimlerden farklı olarak sosyal ağlar ve internet ortamı önemli bir işlev üstlenecek. Sosyal ağlar üzerinden özellikle gençlere ve kararsız kitlelere ulaşabilen liderler ve partiler, başarılarını perçinleyecek.

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren; Facebook, Twitter gibi özellikle gençleri ciddi biçimde etkileyebilen sosyal ağlara işaret ederek, “Bu seçimde kesin olarak sosyal medya daha da ön plana çıkacak” dedi. Dünyada ve Türkiye’de, 45 yaş altı nüfus içinde sosyal ağların etkisine ve bu ağların izlenirliğine dikkat çeken Özeren, bu durumun farkında olan partilerin, seçim döneminde sosyal ağlar üzerinden etkileşime daha da ağırlık vereceğini vurguladı. Özeren, siyasi partilerin internet ve bilişim teknolojileriyle ilgili uzman kişileri bünyelerinde toplamaya başladığını belirterek, “Partilerde, bu alanla ilgili çok sayıda uzman görev yapıyor” dedi.

Haberturk