Sahibinden.com iPhone uygulaması 100 bini geçti

18 Şubat tarihinde kullanıcılara sunulan sahibinden.com'un iPhone uygulaması büyük ilgi gördü.

18.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

18 Şubat tarihinde kullanıcılara sunulan sahibinden.com’un iPhone uygulaması büyük ilgi gördü. Türkiye Appstore’da en çok indirilen iPhone uygulaması olan ve ilk 20’de yer almaya devam eden uygulama, geçtiğimiz hafta 100.000 kullanıcı sayısını geçti.

Sahibinden.com’dan yapılan açıklamada, kullanıcı istatistiklerine bakıldığında Türkiye dışındaki ülkelerde de tercih edilen uygulamanın, Amerika Birleşik Devletleri’nde 3845, Avrupa’da 1593, İngiltere’de 402, Avustralya’da 69 ve Kanada’da 72 kullanıcı tarafından tercih edildiği belirtiliyor. Ayrıca Pakistan, Kosta Rika, Endonezya, Vietnam, Japonya, Senegal, Etiyopya, Mozambik, Kenya, Şili, Peru, Kolombiya, Vietnam, Kamboçya, Arjantin, Uruguay, Malezya, Ürdün, Umman, Katar, Bahreyn, Türkî Cumhuriyetler, Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki kullanıcıların da sahibinden.com iPhone uygulamasını kullanıyor.

comScore Kasım 2010 verilerine göre ortalama 13,9 dakika ile en çok zaman geçirilen site olan sahibinden.com’un sunduğu yeni uygulaması sayesinde kullanıcılar yaptıkları işlemleri, gönderdikleri ve aldıkları mesajları, favori ilanlarını ve favori aramalarını cep telefonlarından yönetebiliyor ve telefon numaralarına tıklayarak ilan sahiplerini arayabiliyorlar.