Sağlık turizmi portalı hizmete girdi

Türkiye'deki sağlık kuruluşlarının sesini dünyaya duyurmayı ve hastalara rehberlik etmeyi amaçlayan www.healthinturkey.org sağlık turizmi portalı...

26.01.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının sesini dünyaya duyurmayı ve hastalara rehberlik etmeyi amaçlayan www.healthinturkey.org sağlık turizmi portalı yayına açıldı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komitesi ve Türkiye Akredite Hastaneler Derneği’nin kurduğu ve yönettiği portal, Gri Creative Agency tarafından hayata geçirildi.

12 farklı JCI (Joint Commission International) belgesi almış sağlık örgütünün bilgilerinin bulunduğu portalda, Türk hastanelerinin en iyi oldukları tıbbi uzmanlık alanları ve merkezleri hakkında videolar ile Türkiye’nin dünyaca tanınmış kurumlarını anlatan interaktif linkler bulunuyor.

Uluslararası hastalara ve özellikle yurtdışından Türkiye’ye gelecek hastalara yönelik hasta rehberi, yolculuk organizasyonu, yolculuk sırasında dikkat edilmesi gereken konular ve ziyaret sırasında yapılabilecek turistik aktivitelere de portalda yer veriliyor.