Rus Alfa da Migros’a talip oldu

Turkcell'in ortağı Rus bankacılık ve telekominikasyon devi Alfa'nın üst düzey yetkilisi, Migros'u satın almak ve Türkiye'de konut projesi yapmak için harekete geçtiklerini söyledi..

10.09.2007 - 15:18 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Turkcell’in ortağı Rus bankacılık ve telekominikasyon devi Alfa’nın üst düzey yetkilisi, Migros’u satın almak ve Türkiye’de konut projesi yapmak için harekete geçtiklerini söyledi..

Sabancı Holding’in ardından Rus Alfa Grubu da Migros’u satın almak için harekete geçti. Rus Alfa’nın bir üst düzey yetkilisi Migros’u satın almak için görüşmelere başladıklarını ve niyetlerinin çok ciddi olduğunu söyledi. Önceki hafta Sabancı Holding Migros’un satın alınması ile ilgilendiğini açıklamıştı. Ayrıca şirketi satın almak isteyenler arasında ABD’li Wal-Mart’ın da adı geçiyor. Yetkili Migros’un alınması ile Rusya’daki iştiraki Ramstore’un da Alfa Grubu’na geçeceğini belirtti. Ramstore’un yüzde 50’sinin Enka Grubu’na ait olduğunu hatırlatan yetkili, bu perakende zincirinin tamamının alınması için Enka ile görüştüklerini kaydetti.

Kaynak: Sabah