RTÜK’ten Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri

RTÜK yaptığı yazılı açıklama ile RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri” için

11.02.2008 - 11:55 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

RTÜK yaptığı yazılı açıklama ile RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri” için son başvuru süresini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

“Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından ikinci kez verilecek olan “RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri” için başvuru süresi 21 Mart 2008 günü saat 18.00’de sona erecektir.

Ödüller, ulusal televizyon ve bölgesel-yerel televizyon dallarında, haber-haber program, drama-film-dizi film, müzik-eğlence, eğitim-kültür-belgesel, çocuk programları, spor programları ve kuşak programlarına; ulusal radyo ve bölgesel-yerel radyo dallarında ise haber-haber program, çocuk programları, müzik-eğlence ve spor programlarına verilecektir. 1 Ocak – 31 Aralık 2007 tarihleri arasında yayınlanan programların aday gösterilebileceği ödüller için yayıncı kuruluşlar ve program yapımcıları, bizzat başvurabilecekleri gibi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu veya Seçici Kurul tarafından da aday gösterilebileceklerdir. Her yayıncı kuruluş veya yapımcı, en fazla üç yapım ile başvurabilecektir. Tek bölümden oluşmayan veya dizi şeklinde süren yapımlar bütün olarak değerlendirmede dikkate alınacaktır.

Katılmak isteyenlerin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri Yönergesinde belirtilen şartları taşıyan program veya programların bir bölümünden 9’ar adet CD kaydını programa ilişkin ayrıntılı bilgi notu ile birlikte 21 Mart 2008 günü saat 18.00’e kadar, elden veya posta ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.”