Reklamverenler sosyal ağları tarayabilecek

Universal McCann, internet dünyasında içeriğin kullanıcılar tarafından belirlendiği her türlü...

16.07.2008 - 11:41 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Universal McCann, internet dünyasında içeriğin kullanıcılar tarafından belirlendiği her türlü sosyal ortamda takibi sağlayan kitle iletişim araçları denetim platformu Radian6’yı dünya çapında hizmete sunduğunu açıkladı.

Radian6 Universal McCann’e (http://www.universalmccann.com) blog sitelerindeki online sohbetlerde, video paylaşım sitelerinde, yorum forumlarında, fotoğraf paylaşım sitelerinde ve microblogging gibi birçok internet ortamında insanların firmalar, markalar ve konular hakkında ne söylediklerini daha geniş ve sağlam eş zamanlı bilgilerle elde etmesi için yardımcı olacak. Şu an Universal McCann’in ana müşterilerinden biri olan “Kohl’s”un yararlandığı bu program şirketin dünya çapındaki tüm müşterilerine sunulacak.

Universal McCann’ın Başkan Yardımcısı ve Medya İlişkileri Grup Direktörü Brian Monahan açıklamasında kullanıcı içerikli sitelerde trendlerin günler ya da haftalar değil saatler içerisinde oluştuğunu belirterek her türlü sosyal kitle iletişim araçlarında gerçek zamanlı sonuç getirecek ve ortaya çıkacak yeni konular hakkına çabukça düşündürecek bir çözüme ihtiyaç duyduklarını açıkladı. Brian Monahan ayrıca Radian6 çözümünün sadece belirli konulara erişimi değil; trendleri grafikleştirme, söylentileri karşılaştırma ve bunları sınıflandırma olanağı da sağlayacağını belirtti.
Universal McCann’ın Wave 3 raporuna göre, İnternetteki sosyal ortamlar (http://www.radian6.com/cms/social_media) geleneksel mecralara nazaran İnternet kullanıcıları için evrensel medya tüketiminde giderek daha önemli hale geliyor. Yapılan bu araştırmada, dünya çapında Internet kullanıcılarının %73’ünün blog okuma oranında durmadan artış olduğu ve bunların haftalık medya tüketimlerinin %48’ini kullanıcı içerikli sitelerin oluşturduğu belirtildi.

Radian6’nın CEO’su Marcel LeBrun, Radian6 platformunun Universal McCann’e kullanıcıların bir konu üzerinde tartıştığı online siteleri açığa çıkarma yetkisini verdiğini söyleyerek böylelikle onlara uygun dökümleri kullanarak sadece bu sitelerdeki kullanıcılara değil, bu sözü geçen site sahipleriyle de potansiyel bir ortaklık kurma kapılarını da açmış olduğunu belirtti.