Reklamverenin en çok tercih ettiği diziler ATV ve Show TV’de

Prime-time diliminde izleyicileriyle buluşan yerli dizilerin yeni bölümlerini kapsayan araştırma sonuçlarına göre, haftanın en çok reklam alan...

21.11.2007 - 15:26 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), düzenli olarak her hafta hazırladığı, haftanın en çok reklam alan yerli dizileri araştırmasının bu haftaki sonuçları belirlendi. Buna göre, 12-18 Kasım haftasında, reklamverenin gözdesi değişmedi. Perşembe gecesinin en çok izlenen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu, aynı zamanda en çok reklamı izleyicisiyle buluşturan yapım oldu. Show TV’nin iddialı yapımı Kurtlar Vadisi Pusu, 15 Kasım’da yayınlanan bölümüne 151 spot aldı. Prime-time diliminde izleyicileriyle buluşan yerli dizilerin yeni bölümlerini kapsayan araştırma sonuçlarına göre, haftanın en çok reklam alan ikinci yapımı ise, yapımcılığını yine Pana Film’in yaptığı komedi dizisi “Eşref Saati” oldu. İşte araştırmanın diğer detayları…

MTM’nin reklam ölçüm sonuçlarına göre, 12-18 Kasım haftasının en çok reklam alan ikinci dizisi Eşref Saati toplam 104 reklam aldı. Yavuz Bingöl, Yetkin Dikiciler, Özge Borak Şakrak, Yağmur Kaşifoğlu, Ahmet Uğurlu, Bilge Şen ve Şebnem Dönmez’in rol aldığı dizi, komedi unsurunun yoğun kullanılmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Pana Film tarafından hazırlanan ve Show TV’de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu ile Eşref Saati’nin, reklamverenin en çok tercih ettiği diziler listesinde ilk iki sıraya yerleşmesi, yapımcısı ve yayıncısı iki şirketin de yüzünü güldürdü.


Reklamverenin, Show TV ve ATV’de yayımlanan dizilere ilgisinde artış var…

ATV’de yayımlanan Sıla ise en çok reklam alan üçüncü yerli diziydi. Dizinin reklam sayısındaki artış, bu hafta da devam etti.

Farklı bir konuyu yakalayıp rating listelerinde üst sıralara yerleşen dizilerin başarısı, benzerlerinin yapılmasına yol açarken; MTM’ nin periyodik hazırladığı listeler, benzerlerinin de reklam başarısı yakaladığını ortaya koydu.


En popüler 10 dizinin beşi, Cuma günü yayımlandı…

Aynı ölçüm sonuçlarına göre, en çok reklam alan yerli dizilerin yoğunluk gösterdiği gece, Cuma oldu. Reklamverenin en çok ilgi gösterdiği 10 dizinin beş tanesi, 16 Kasım Cuma günü izleyicileriyle buluşurken; reklamverenin en çok tercih ettiği dizilerden ikisi Show TV, ikisi ise ATV ekranlarında yer aldı.