ReklamStore’dan e-ticaret sitelerine özel reklam çözümü

ReklamStore, Türkiye'de ilk defa kullanılacak bir sistem olan "Remarketing" i duyurdu. Bir süre önce bir Yahoo! Şirketi olan...

26.01.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ReklamStore, Türkiye’de ilk defa kullanılacak bir sistem olan "Remarketing" i duyurdu. Bir süre önce bir Yahoo! Şirketi olan Right Media ile yaptığı anlaşma sonunda altyapısını tamamen yenileyen ReklamStore, duyurduğu Remarketing uygulaması ile e-ticaret şirketlerine, sitelerini satın alma yapmadan terk eden ziyaretçileri ile tekrar etkileşim içine girme imkanı veriyor.

“Yeniden pazarlama” olarak Türkçeye çevrilebilen remarketing, geri dönüşümü yüksek olan davranışsal hedeflemenin (behavioral targeting) bir çeşiti. Davranışsal hedefleme reklamın nerelerde yapılacağı ile değil, kimlere yapılacağı ile ilgili bir hedefleme modeli. Remarketing, reklamverenlere, daha önceden sitelerini ziyaret etmiş olan kullanıcılara tekrar ulaşma imkânı veriyor. Bu model ile reklamverenler, sitelerini ziyaret ederek ürünlerine ilgi gösterdiğine emin oldukları kullanıcılara markalarını tekrar hatırlatma, farklı ürünler tanıtma veya özel kampanyalar sunma şansı yakalıyor.