Reklamlı bir Netflix mümkün mü?

Kullanıcıların çoğunluğuna göre "Hayır".

23.06.2016 - 14:34 | Arzu Nilay Kocasu

3
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Alanındaki tek isim olduğu dönemlerde düşük ücretli üyelik bedelleri ve geniş kataloğuyla dizi müdavimlerinin gönüllerinde taht kuran Netflix artık Hulu ve Amazon gibi rakiplerinin suyu dalgalandırmasıyla fiyatlarında artışa giderken kataloğundaysa küçülme yaşıyor.

Çetin rekabetin sarstığı titrek zeminde gücünü korumaya çalışan marka nasıl kâr edecek? Muadili Hulu gibi kapılarını reklamlara açmak bir seçenek olabilir mi? Allflicks.net, gerçekleşmesi son derece olası bu ihtimalin Netflix kullanıcıları nezdinde nasıl karşılanacağını öğrenmek için üç soruluk ufak bir anket hazırladı.

Katılımcılara “Daha fazla para ödemeyi mi yoksa reklam izlemeyi mi tercih edersiniz?” diye soran platformun aldığı cevaplara göre 1.200 kişiyi aşkın örneklemin yüzde 90’ı daha fazla para ödemeyi reklam izlemeye tercih ediyor.

Reklamlı bir Netflix mümkün mü?

Bu yüzde 90’lık dilimin yüzde 57’si reklam izlemektense 1-2 dolar daha fazla vermeyi, yüzde 22’siyse Netflix faturasına fazladan 2-3 dolar eklemeyi kabul ediyorlar.

Reklamlı bir Netflix mümkün mü?

Anketin en can alıcı sorusu ise reklamların üyeliklerin iptali için sebep teşkil edip etmeyeceği. “Netflix reklam göstermeye başlarsa üyeliğinizi iptal eder misiniz?” sorusuna verilen cevap, yüzde 74 gibi büyük bir oranla, “evet”. Görünüşe göre, Netflix’in kârını artırırken sempatik görünmeye devam etmek için, reklam izletmekten başka bir çözüm bulması gerekecek.

Reklamlı bir Netflix mümkün mü?

Kaynak: Allflicks.net