Rauf Ateş’ten yeni bir kitap: İnovasyon Hayat Kurtarır

Rauf Ateş’in yeni kitabı ‘İnovasyon Hayat Kurtarır’ Doğan Kitap’tan çıktı

15.05.2007 - 13:50 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Rauf Ateş’in yeni kitabı ‘İnovasyon Hayat Kurtarır’ Doğan Kitap’tan çıktı. Yeni dönemde ‘karlı büyümenin’ anahtarı inovasyona farklı bir bakış açısı getiren kitap, yerli ve yabancı çok sayıda şirket örneğini de içeriyor.

‘Şirketlerin yaşam süreleri kısalıyor, dönemlerinin gözde şirketleri ortadan yok oluyor. Sadece 20 yıl önce şirketlerin ortalama yaşam süresi 17 yıldı, 10 yıl önce 12’ye geriledi. Satın alma ve birleşmelerin de katkısıyla giderek bu süre azalıyor’ değerlendirmesini yapan M. Rauf Ateş, hayatta kalmanın, sürdürülebilir karlı büyümeyi yakalamanın yolunun inovasyondan geçtiğini, örneklerle anlatıyor.

‘İnovasyon Hayat Kurtarır’ kitabını farklı kılan özelliklerden biri de iki önemli yönetim gurusunun özel sunuş yazısı hazırlamış olmaları. Harvard ve London Business School’dan Prof. Donald Sull ile yönetim uzmanı Jeffrey Fox, inovasyonun şirketler için önemini kitabı anlatan sunuş yazısı hazırladılar.

Kitapta, dünyanın önde gelen şirketlerinin yanı sıra Türkiye’den Arçelik, Akbank, Garanti Bankası, Goldaş, Mey İçki, Ülker, Turkcell, Yaşar Holding, Petrol Ofisi ve çok sayı şirket örneği de yer alıyor.