Rating denetlemesinde denetçi kuruluş değişiyor

Facebook Twitter Google+ LinkedIn+Geçtiğimiz günlerde TİAK A.Ş. ve yeni ölçüm şirketi TNS basın açıklamalarını yapmıştı. TİAK A.Ş. ve ölçüm şirketinin Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi’nin tespitleri doğrultusunda yapmış oldukları açıklamaları baz alınarak, ölçüm sürecinde olumsuz bir durum bulunmadığını bildirilmişti. Bugün itibariyle yeni bir gelişme ile karşı karşıyayız. Rating sistemini denetlemekle görevli Marmara Üniversitesi Teknik Denetim […]

27.04.2012 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Geçtiğimiz günlerde TİAK A.Ş. ve yeni ölçüm şirketi TNS basın açıklamalarını yapmıştı. TİAK A.Ş. ve ölçüm şirketinin Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi’nin tespitleri doğrultusunda yapmış oldukları açıklamaları baz alınarak, ölçüm sürecinde olumsuz bir durum bulunmadığını bildirilmişti.

Bugün itibariyle yeni bir gelişme ile karşı karşıyayız. Rating sistemini denetlemekle görevli Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi kendi isteğiyle denetçilik görevinden ayrılma kararı almıştır. Bu gelişme sonrasında TİAK ve kanallar nezdinde oluşan yaklaşım, sistemin güvenirliliğinin sağlanması adına 1 Mayis’ta başlayacak olan ölçümlerin test amaçlı değerlendirilmesi ve bu süreçte sektör datası ile devam etme yönündedir.

Bu gündem haberde belirtildiği gibi yeni sistemde bir problem olduğu değil  sadece denetçi kuruluşun değişeceği yönündedir.

(MediaCom)