Ramazan’da TV filmlerine rağbet yok

Ramazan ayında kanalların yayınladığı film sayısında bir düşüş olduğu ortaya çıktı.

23.08.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Ramazan ayında kanalların yayınladığı film sayısında bir düşüş olduğu ortaya çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre; geçtiğimiz sene Ramazan ayının üç haftası geride kalırken ekranda yayınlanan toplam film sayısı 305 iken, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında ise bu sayı toplamda 214’e ancak ulaştığı saptandı.

Interpress’in tam gün takip ettiği 38 kanalı kapsayan incelemesinde, 2010 yılı Ramazan ayının üç haftasında kanalların yayınladığı yerli film sayısı 68 olduğu tespit edilirken, bu Ramazan ayının aynı dönemindeki sayı 50’de kaldı. Bu üç haftalık süre içinde en çok yerli film yayınlayan kanal STV olurken, TRT 1 ve Kanal D yerli film yayınlayan kanallar arasında ilk üç içinde yer alıyorlar.

Ramazan ekranında yine yabancı filmler çoğunlukta

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmada, Ramazan süresince kanallar yine yabancı filmlere ağırlık verirken, geçtiğimiz yıl yayınlanan 237 filme karşılık bu ramazan ayında şu ana kadar 164 yabancı film yayınladıkları görüldü. Ramazan ekranında en çok yabancı filmi Kanaltürk yayınlarken, TV 8 ve TNT yabancı film yayınlayan kanallar listesinin üst sıralarını oluşturuyorlar.