Rabarba GSMA Awards’da finale kaldı

Mobil dünyanın Oscarları kabul edilen GSMA Awards’un tarihinde, ilk kez bir Türk reklam ajansı finale kaldı. Rabarba’nın “Lipton-Herşeyi Bilen Kadın” kampanyası...

25.01.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

GSMA tarafından 14 yıldır düzenlenen Global Mobil Ödüllerinde, bu yıl ilk kez bir Türk reklam ajansı finale kaldı. Rabarba, “Lipton – Herşeyi Bilen Kadın” kampanyası ile, önümüzdeki ay Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde “En İyi Lokasyon Bazlı Mobil Reklam Kampanyası” kategorisinde T-Mobile, Alcatel-Lucent ve Nokia  gibi üç dünya devi ile  yarışacak. Büyük ödülü kazanan proje 16 Şubat 2010 tarihinde Barcelona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde açıklanacak.

 “Herşeyi Bilen Kadın”, Rabarba’nın Lipton için yarattığı gizemli bir karakter. Yapay zekayla çalışan web sitesinde ziyaretçilere sadece 20 soru soruyor. Lipton’undan bir yudum alıp, berrak zihni ile ziyaretçinin aklındaki cismi %90 başarıyla doğru tahmin ediyor. Ayrıca Lipton paketlerinden çıkan şifreleri 7513’e gönderen tüketicilerin mesaj gönderdikleri anda hangi adreste olduklarını, Odit firması tarafından Turkcell için geliştirilmiş olan “Tam Nerede” servisini kullanarak %97 başarı oranıyla biliyor.