Publicis Modem Türkiye’de

Publicis Groupe; Türkiye’deki yatırım alanlarına dijital iletişimi de ekledi...

09.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Türkiye’de Publicis Yorum, Publicis Bold ve Starcom MediaVest şirketleriyle faaliyetlerini sürdüren Publicis Groupe; Türkiye’deki yatırım alanlarına dijital iletişimi de ekledi. Publicis Groupe, internet kullanımında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin dijital iletişimde taşıdığı potansiyeli dikkate alarak, grubun dijital iletişim hizmetleri alanındaki ajansı Publicis Modem’in Türkiye’de de faaliyete geçtiğini açıkladı.

Publicis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu, “Hedefimiz hizmet verdiğimiz markaları bölge tüketicisi ile de tanıştırmak. Bölgedeki diğer ülkelere de dijital iletişim hizmeti götürmeyi hedefliyoruz” dedi. Dijital ve interaktif iletişim hizmetlerinde dünyanın bir numaralı iletişim grubu olan Publicis Groupe, bu alanda dünya çapındaki iddiasını şimdi Türkiye’ye de taşıyor. Türkiye’de reklam ve tanıtım alanlarında Publicis Yorum ve Publicis Bold ajanslarıyla, medya planlama ve danışmanlıkta Starcom MediaVest adlı ajansıyla faaliyetlerini sürdüren Publicis Groupe; Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde dünyanın değişik ülkelerinde müşterilerine dijital medya hizmeti sunan Publicis Modem’i de Türkiye’deki ajansları arasına kattı. Publicis Modem Türkiye’nin kuruluşu, İstanbul’da düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya Publicis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu’nun yanı sıra Publicis Modem Global CEO’su Jean-Philippe Maheu de katıldı.

Bugün 50.000 profesyonel çalışanı ile 104 ülkede faaliyet gösteren Publicis Groupe; reklam ve tasarım, medya planlama, sağlık iletişimi, CRM, dijital iletişim, pazarlama destek danışmanlığı, halkla ilişkiler gibi iletişimin her alanında hizmet veriyor; Publicis Modem aracığıyla da dijital iletişim alanlarındaki hizmetlerini tüm dünyada sunuyor.

Dijital ve interaktif iletişimde ilklere imza attı… Şimdi Türkiye’de.
30 ülkede 40 ofisiyle pek çok markaya Publicis Groupe çatısı altında hizmet veren Publicis Modem, dünyada ilk internet banner reklamı, ilk viral kampanya, ilk online-video, banner’a gömülü ilk video, ilk online shopping ortamı, ilk interaktif hizmet birimi gibi öncülükleri ile tanınıyor. Dijital iletişimdeki iddiasını ‘Dijitalde Birinci – First in Digital’ söylemiyle ortaya koyan Publicis Modem, dijital iletişim alanındaki geniş hizmet ağıyla, aralarında Renault, LG, Paypal, Citi, Sanofi gibi uluslararası markaların yer aldığı geniş bir müşteri portföyüne hizmet veriyor.