Programlanabilir tişört tshirtOS gün ışığına çıktı

Giyim şirketi CuteCircuit ile viski markası Ballantine’s‘ın bir araya gelerek geliştirdikleri giyilebilir, programlanabilir ve yıkanabilir tişört gün ışığına çıktı.

07.08.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Giyim şirketi CuteCircuit ile viski markası Ballantine’s ve dijital reklam ajansı Work Club‘ın bir araya gelerek geliştirdikleri giyilebilir, programlanabilir ve yıkanabilir tişört gün ışığına çıktı.

Tişörtün sahip olduğu dahili ekran Twitter güncellemelerini, Facebook duvar yazılarını veya Instagram fotoğrafları gibi çevrim içi içerikleri gösteriyor, fotoğraf çekip bunları fotoğraf kütüphanesine ekleyebiliyor. 

TshirtOS’un içinde bir iOS uygulamasına kablosuz olarak bağlanan bir mikro işlemci bulunuyor. Bu işlemci,  tişörtün içerikleri göstermesine veya tişörtten alınan içeriğin başka ortamlara aktarmasına olanak sağlıyor.

 

TshirtOS bununla birlikte sahip olduğu kulaklık girişi ile müzik dinlemenize imkan tanıyor. Omnivision tarafından üretilen 2.5 x 2.9 x 2.5 mm boyutlardaki  kamera ile 32 x 32 çözünürlüğünde görüntü kaydı yapabiliyor ve bu görüntüleri üzerindeki 1024 ultra ince RGB LED aydınlatmalı ekrana yansıtabiliyor.

Ultra ince PCB levhası üzerinde ise Bluetooth, USB, ivmeölçer ve bir çift kulaklık girişi bulunuyor.

Atmel’in 8 bit’lik veya 32 bit ARM Cortex işlemcilerinden birini kullanacak olan tişört uygulaması, henüz konsept aşamasında.

 

(Kaynak: LOG)