Polinas’tan dev yatırım

Türkiye’nin ilk gıda ambalaj filmi üreticisi olan Polinas, Manisa Organize Sanayi’deki yeni yatırımıyladünyanın en büyük ambalaj şirketleri arasına girdi.

30.05.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’nin ilk gıda ambalajı filmi üreticisi olan Polinas, yeni yatırımıyla büyümesini sürdürüyor. İyi organize olmuş satış ağı sayesinde ürünlerinin yüzde 40’ını, 5 kıtada 65’ten fazla ülkeye ihraç eden Polinas, 30. yılına 90 milyon liralık yeni bir fabrika yatırımıyla giriyor.

Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın önde gelen ambalaj filmi şirketlerinden İtalyan Nuroll’usatın alarak gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da ambalaj sanayiinin önemli oyuncularından biri haline gelen Polinas’ın yeni tesisi, bugün Manisa’da üretime başlıyor.

Polinas, her yıl başta gıda olmak üzere farklı sektörlerin ihtiyacı için 100 bin ton ambalaj filmi (BOPP, CPP) üretiyor. Polinas, yatırımın ilk bölümü olan 30 bin tonluk yeni polyester ambalaj filmi tesisi ile dünyanın ilk 10 gıda ambalajı filmi üreticisi arasına girdi. Aynı zamanda Yıldız Holding fabrikalarının 55. halkası olarak faaliyete geçen tesis ile Polinas, uluslararası pazarların da başlıca tedarikçilerinden biri haline geldi.