Pirelli Takvimi bu sefer Çin’den geliyor

Her sayısıyla dünyada büyük yankı uyandıran Pirelli Takvimi, bu yıl çekimlerini Çin'in egzotik kenti Şangay'da gerçekleştirdi...

30.11.2007 - 09:31 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Her sayısıyla dünyada büyük yankı uyandıran Pirelli Takvimi, bu yıl çekimlerini Çin’in egzotik kenti Şangay’da gerçekleştirdi.

2008 Pirelli Takvimi, Çin’in gizemli kenti Şangay’da gerçekleştirdiği çekimleriyle, Çin’in gizemli ve şehvet uyandırıcı atmosferini, sarsıcı Nanjing Yolu ile tipik çay evlerini, eski Fransız İmtiyazı’nın pitoresk caddeleri ve ilk İngiliz Elçiliği’nin muhteşem bahçelerini dünyayla buluşturuyor. Kadının güzelliği ile Doğu’ya özgü efsanesinin resmedildiği 23 portreyle antik Çin’in ihtişamını ortaya çıkaran takvim yaprakları bu yıl da oldukça konuşulacak gibi görünüyor.

Ünlü takvimin ikinci kez fotoğrafçılığını üstlenen portre fotoğrafçılık alanında usta Patrick Demarchelier 2008 Pirelli Takvimi için şu yorumda bulundu: “Model seçimi Doğu ve Batı’nın büyüleyici karışımını ortaya koymakta ve değişik yüzlerin bir araya gelmesiye oluşturulmuştur.” Geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirilen çekimler için, 11 model ve aktris, 40’tan fazla kişiden oluşan ekip on gün boyunca yoğun bir şekilde çalıştı. 2008 Pirelli Takvimi’nin önde gelen güzelleri arasında Agyness Deane ve Lily Donaldson, Doutzen Kroes, Catherine Mc Neil, Gemma Ward, Sasha Pivovarova, Coco Rocha ve Caroline Trentini gibi yükselen yıldızlar yer aldı.

Takvimin en çarpıcı güzeli ise Police Story, Actress ve Hero gibi filmlerdeki performansıyla adından söz ettiren ünlü Asyalı aktris Maggie Cheung oldu.

Yeni takvimin lansmanı, Çin’in Shandong şehrinde ikinci Pirelli lastik fabrikasının açılışından birkaç gün sonra gerçekleşti.