P&G ile 81 ilden 81 okula spor desteği

P&G, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na Projesi”ni başlatıyor.

11.05.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunları global sponsoru Procter&Gamble, Türkiye’de spor ve Olimpiyat Oyunları ruhunu yaygınlaştırmak ve çocukları, gençleri ve ailelerini spora teşvik etmek amacıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na Projesi”ni başlatıyor.

P&G, TMOK ve MEB iş birliğiyle hayata geçirilen “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na Projesi”nin amacı, Türkiye’de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmek ve barış, sevgi, hoşgörü, fair play kavramlarıyla beslenen spor ve Olimpiyat Oyunları ruhunu çocuklarla buluşturmak. Bu amaç etrafında ‘1 paket = 1 destek’ kampanyasını başlatan P&G, tüketicileri de okullara destek olmaya çağırıyor. P&G, “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na Projesi”ne ilk yıl 1 milyon TL’ye yakın kaynak ayıracak.

Proje ile 2020 yılına kadar 1 milyon çocuğun spor imkanlarına kavuşması hedefine destek sağlanırken, Türkiye’de çocukların olimpik sporlara olan ilgisi de artırılacak. Bu kapsamda ilk yıl, 81 ildeki 81 okulda spor alanlarının iyileştirilmesi için malzeme bağışı yapılacak. Ayrıca, çocukların olimpiyat sporlarını ve olimpik hareketi daha yakından tanımaları için hazırlanan özel Olimpik Genç yayını ve CD’sinden oluşan 50 bin adet Olimpik Kit okullara ulaştırılacak.