Pfizer Türkiye, en gözde ilaç şirketi seçildi

Bloomberg Businessweek Türkiye'nin üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye'nin En Gözde Şirketleri” araştırmasında Pfizer Türkiye ilaç şirketleri arasında bu yıl yine birinci oldu.

04.07.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bloomberg Businessweek Türkiye’nin üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Gözde Şirketleri” araştırmasında Pfizer Türkiye ilaç şirketleri arasında bu yıl yine birinci, tüm sektörlerde ise geçtiğimiz seneye göre bir basamak yükselerek 11. sırada yer aldı. 14 binden fazla öğrencinin katıldığı araştırmada gençlerin en beğendiği ilaç şirketi bir kere daha Pfizer oldu.

Türkiye’nin En Gözde Şirketleri araştırmasına 101 farklı üniversitede öğrenim görmeye devam eden 14 bin 215 öğrenci katıldı.

Üniversite öğrencilerinin şirket seçimlerinde etkili olan ilk 3 bilgi kaynağı sosyal ağlar, basında firma ile ilgili yer alan haberler ve şirkette çalışan kişiler olarak belirlendi.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi Pfizer’in lider işveren seçilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer Türkiye olarak, ilaç şirketleri arasında üniversite öğrencileri tarafından şirket tercihinde ilk sırada gösterilmemizden ötürü gurur duyuyoruz. Bu başarıda yenilikçi insan kaynakları projelerimizin, değişen trendleri hızla benimsememizin, insanı odağa koyan İK anlayışımızın ve elbette işinin uzmanı ve yaratıcı İK ekibimizin payı büyük. Gelecek yıllarda başarımızı artırarak devam ettireceğimizden şüphe duymuyorum.”