Petrol Ofisi’ne yeni genel müdür

Petrol Ofisi’nin genel müdürlüğüne Melih Türker getirildi.

11.05.2007 - 16:57 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Petrol Ofisi’nin genel müdürlüğüne Melih Türker getirildi. Son dört yıldır Shell Avrupa Global Madeni Yağlar Stratejik İş Ünitesi Genel Müdürü olarak görev yapan Türker, 1 Haziran 2007 tarihinden itibaren Petrol Ofisi Genel Müdürü olarak yeni görevine başlıyor.

1959 yılında dünyaya gelen Türker, İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. İş hayatına 1989 yılında ABD’li petrol devi Exxon International’a bağlı Esso’da satış ve pazarlama koordinatörü olarak işe başlayan Melih Türker, akaryakıt sektöründe yaklaşık 20 yıldır değişik birimlerde yöneticilik yaptı.

1991 yılında, Shell Türkiye’ye tranfer olan Türker, burada Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 1993’ten itibaren Shell Ortadoğu, Dubai ve BAE bölgesinde satış ve pazarlama faaliyetlerini yöneten Türker, 1996 yılında Türkiye’ye ‘Yağ Ürünleri Satış ve Planlama Müdürü’ olarak döndü. 1998 yılında Shell Türkiye’nin genel müdürü oldu. Şirketin ilk Türk genel müdürü unvanına da sahip olan Türker, 5 yıl sürdürdüğü bu görevin ardından 2003 yılında Shell Avrupa’nın Global Madeni Yağlar Genel Müdürlüğü’ne, 2005 yılında ise Shell Avrupa Global Madeni Yağlar Stratejik İş Ünitesi Genel Müdürlüğü’ne getirildi.