Pepsi & Michael Jackson iş birliğinin 25. yılı

Pepsi bu gece Michael Jackson’ın “Bad” şarkısıyla çektiği reklamının 25. yılında 15 saniyelik ikinci bir video yayınlamaya hazırlanıyor.

18.09.2012 - 17:20 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Marco Brambilla tarafından çekilen reklam filmi, Jackson’ın bir araya getirilmiş dans görüntülerinden oluşuyor. Reklam BET haber portalında “Bad25 – Michael Jackson’ın kısa filmleri” adlı özel bölümünde yayınlanacak.

Markanın Michael Jackson’la olan ilişkisi 1984 senesine ve “New Generation” kampanyasına uzanıyor. 1988’de Pepsi, the Bad World Tour’a (Bad Dünya Turnesi) sponsor olmuştu. Toplamda 4 milyon 400 Jackson hayranının gittiği bu turne 15 ülkede yapılan 123 konserle 16 aylık bir zaman dilimine yayılmıştı. Yapılan en geniş kapsamlı ve en fazla katılımlı turne olarak tarihe geçmişti.

Marka, yaptığı özel (ve global) anlaşmaya göre “anı yaşa” kampanyasının bir parçası olarak, ünlü şarkıcının anısına, üzerinde onun resminin olduğu 1 milyar adet Pepsi üretiyor.

PepsiCo’nun Global İçecek Grubu Başkanı Brad Jakeman, bu global ortaklığın, dünyanın dört bir yanındaki Pepsiseverleri efsanevi müzik adamının şarkılarına ‘şimdiki zamana özgü’ biçimde dahil edeceğini söylüyor.