Pelikan Türkiye ofisini açtı

Bu yıl 170. yılını kutlayan, dünyanın en köklü kuruluşlarından Almanya merkezli Pelikan, 150 ülkeden sonra 2008 yılından itibaren “Pelikan Türkiye Limited Şirketi” olarak Türkiye’de de faaliyet gösterecek.

08.02.2008 - 13:55 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu yıl 170. yılını kutlayan, dünyanın en köklü kuruluşlarından Almanya merkezli Pelikan, 150 ülkeden sonra 2008 yılından itibaren “Pelikan Türkiye Limited Şirketi” olarak Türkiye’de de faaliyet gösterecek. Pelikan, 1974 yılından bu yana distribütörler aracılığıyla temsil edildiği ülkemizde bu yıl açtığı “Türkiye Ofisi” ile Pelikan markasını doğrudan temsil edecek.

Kırtasiye, okul ve hobi ürünlerinden, sarf malzemelere, projektörlerden, evrak imha makinelerine kadar geniş yelpazedeki yüksek kaliteli ürünleri ile Pelikan, büyük potansiyel gördüğü Türkiye pazarına yatırım yaparak büyümeyi hedefliyor.

Türkiye’de daha çok Peligom yapıştırıcısı, dolmakalemleri ve silgileri ile bilinen Pelikan’ın kartuş, toner, kâğıt, fosforlu kalem, suluboya, pastel ve kuru boya, oyun hamuru, düzeltici ve bilgisayar temizleme ürünleri gibi okul, ofis ve hobi ürünleri bulunmakta.

Christian Winter: “Türkiye pazarında yatırım yaparak büyümeyi hedefliyoruz.”

Pelikan Avrupa Başkan Yardımcısı Christian Winter, Pelikan Türkiye Ofisi’nin açılışı dolayısıyla yaptığı konuşmada, büyük bir potansiyele sahip Türkiye pazarında yatırım yaparak ve pazara sunacakları yeni ürünlerle büyümeyi hedeflediklerini belirtti. Christian Winter, şunları söyledi: ”Pelikan’ın anaokulundan emekliliğe kadar herkese, her yaşa hitap eden ürünleri bulunmaktadır. Kullanışlı, ekonomik, çevreye ve sağlığa duyarlı ürünlerimizle Türk tüketicilerine Pelikan’ı tanıtmak ve sevdirmek istiyoruz. 2008 yılından itibaren mevcut ürünlerimizin pazar payını arttırmayı ve Türkiye’ye yeni gelecek Geha marka projektör, tepegöz, dijital tabela ve evrak imha makinelerimiz ile Türkiye pazarında yer almayı hedefliyoruz. ”

Pelikan griffix® ile Yılın En Yenilikçi Ödülü’nü kazandı

Christian Winter ayrıca Pelikan’ın griffix® yazmayı öğrenme sistemi ile ISPA yani International Stationery Press Association (Uluslararası Kırtasiye Basın Derneği) tarafından Frankfurt Paper World’de “Yılın En Yenilikçi Ödülü”nü kazandığı haberini verdi. ISPA ödülü uluslararası bir ödül olup; yenilik, kalite, fiyat, sunum ve çevre sorumluluğu kriterlerine göre verilmektedir. Griffix® sahip olduğu benzersiz ve yeni ergonomik tasarımı ile çocukların kalemleri kolayca tutmasını ve yorulmadan yazıp çizmesini sağlıyor.

Pelikan kartuş ve tonerlerle gelen yüzde 50 tasarruf

Pelikan Türkiye Ülke Müdürü Filiz Ünsal, Pelikan’ın Türkiye’de pek bilinmeyen kartuj ve toner gibi sarf malzemelerinin kaliteli ve ekonomik oluşuna dikkat çekerek “Bir kartuş için yazıcı kadar para ödenmesi ciddi bir maliyet oluşturabiliyor. Biz sadece kaliteli Pelikan mürekkebi kullanıyoruz, böylece kartuşlarınızı istediğiniz kadar doldurabilirsiniz. Hem kartuşa hem yazıcıya garanti veriyoruz. Pelikan kartuş ve tonerlerini kullanarak orijinale kıyasla yüzde 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz” dedi.

Türkiye’de her ürün grubu için bir distribütör

Pelikan’ın güzel yazı kalemleri, okul ve ofis ürünleri, sarf malzemeleri, sunum sistemleri ve evrak imha makineleri olmak üzere beş ana ürün grubu var. Evrak imha makineleri dışında şu an her ürün grubu için Türkiye’de bir distribütörü bulunan Pelikan, çok yakında bu makineler için de yeni bir distribütör atayacak.

Bilgi için:

Effect Halkla İlişkiler

Ayfer Karataş

[email protected]

Esin Tatlav

[email protected]

Tel: 0216 474 00 04

www.pelikan.com