Pegasus’la her şey yerinde güzel

Kampanyanın ilk durağı Kapadokya oldu.

27.04.2016 - 11:19 | MediaCat

Pegasus'la her şey yerinde güzel
11
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Mart ayının gelişiyle birlikte baharı karşılamak için önce Roma ardından Ege‘ye uçan Pegasus Hava Yolları, bu kez her bölgede keşfedilmemiş ve yerinde görmek gereken değerler olduğunu söylediği yeni kampanyası #YerindeGüzel ile yeni bir yolculuğa başladı.

Kampanyanın ilk filminde Kapadokya’ya giderek bir kişiye Nevşehirli Ayşe Teyze ve arkadaşlarıyla yerinde bez bebek yapma fırsatı sunan marka, yolculuğa Mayıs ayında Karadeniz ve Ege’de devam edecek.

Pegasus Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver yeni kampanya hakkında şu bilgileri paylaştı:

Yeni kampanyamızda çok temel bir seyahat içgörüsünden yola çıktık. Tatil, gezi, deneyim dendiğinde sadece uzaktan görmek, başkalarını dinlemek yetmez. İnsan o deneyimin bizzat parçası olmak, onu yerinde görmek ve yerinde yaşamak ister çünkü her lezzet, her deneyim yerinde güzeldir. İşte bizim #YerindeGüzel projemiz de bu içgörüden hareketle ortaya çıktı. Kampanyamız için Türkiye’nin farklı bölgelerinden farklı yerler belirledik ve o bölgeye özel, #YerindeGüzel dediğimiz bazı keyifleri bir araya getirmek için yola çıktık.

Yeni kampanyamıza ayrıca misafirlerimizin de dâhil olacakları bir sosyal medya yarışması ekledik. Videomuzda, Kapadokya’da tanıştığımız teyzelerin ürettikleri her bebeği mesleklerine göre tasarladıklarını ancak birine uygun bir iş bulamadıklarını görüyoruz. Biz de sosyal medya hesaplarımız üzerinden bu bebeğin yapacağı işi takipçilerimize sorarak keyifli bir diyalog başlattık. Gelen cevaplardan birini seçecek ve kazananı üç günlük bir seyahat için Kapadokya’ya uçuracağız.

Kapadokya seyahatimizde bizlere Instagram fenomeni Sefa Yamak da eşlik etti. Önce Nevşehirli teyzeler Sefa Yamak’a ustası oldukları bez bebeklerden yapmayı öğrettiler, sonra da Sefa Yamak teyzelere ustası olduğu Instagram’ı kullanmayı öğretti. Sefa Yamak’ın objektifinden harika Kapadokya manzaralarını da önümüzdeki günlerde sosyal medyadan yayınlayacağız.

KÜNYE
Reklamveren: Pegasus Hava Yolları
Sosyal Medya Ajansı: 4129Grey
Ajans Başkanı: Alemşah Öztürk
Yaratıcı Yönetmen: Görkem Yeğin Mert
Yaratıcı Grup Başkanı: Arda Albayraktar
Metin Yazarı: Ezgi Hindistan
Sanat Yönetmeni: Burcu Çeliksap
Sosyal Medya Direktörü: Onur Cengiz
Sosyal Medya Ekibi: Ceren Keskin, Burkay Aydın
Proje Yöneticisi: Can Korfalı
Marka Yöneticisi: Emir Ulaş
Ajans Prodüktörü: Berna Bulat
Prodüksiyon: İkinci Parti Prodüksiyon
Yönetmenler: Eran Hakim – Evren Topaloğlu
PR Ajansı: Ogilvy PR Istanbul