Pegasus üniforması için genç tasarımcılar yarıştı

Pegasus kabin memuru üniforma tasarım yarışması'nın sonuçları açıklandı...

02.06.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Genç ve dinamik havayolu Pegasus’un 1 Nisan’da başlayan kabin memuru üniforması tasarım yarışmasının sonuçları 1 Haziran akşamı The Hall’da düzenlenen bir mini defile ile açıklandı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Gökçe Ece “denim” kumaştan hazırladığı yarım eldivenli dinamik tasarımıyla birinci oldu.

Birinci tasarımcı Gökçe Ece’ye ödülünü Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı verdi.

1 Nisan tarihinde üniversitelerin moda tasarımı bölümlerinde başlatılan yarışma sonrasında Türk havayolu tarihinde bir devrim yapıldı. Yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı bölümü öğrencileri hazırladı. Yarışmada 21 farklı öğretim kurumundan 87 tasarım jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmada birinci olan Gökçe Ece 7.500 TL. ve Paris’e 2 kişilik gidiş dönüş uçak bileti, ikinci olan Gülşen Karaboz 5.000 TL. ve Londra’ya gidiş dönüş uçak bileti, üçüncü olan  Zehra Betül İpek ise 2.500 TL. ve Bodrum’a gidiş dönüş uçak bileti kazandı.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında moda tasarımcıları Mehtap Elaidi ve Özgür Masur, Pegasus Havayolları kabinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy ve Pazarlama Müdürü Özlem Ersoylu Mutluer, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü Yardımcı Doçent Yeşim Bağrışen, organizatör ajans Some Agency Başkanı Mehmet Alişan ve Aşk-ı Memnu dizisi stil danışmanı Deniz Marşan yer aldı.