Pars McCann’de yeniden yapılanma

Pars McCann-Erickson, grup şirketlerini yeniden yapılandırarak tek çatı altına toplamaya karar verdi.

22.12.2005 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+

ABD’nin sermaye piyasası kurulu olan Securities and Exchange Commission’ın (SEC), Interpublic Group’un (IPG) son beş yıllık muhasebe kayıtları üzerinde yaptığı denetimlerin ardından Wall Street Journal’da yer alan bir haberde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı IPG ofislerinde yolsuzluk yapıldığına ilişkin iddiaların ardında çalkantılı günler yaşayan Pars McCann-Erickson, grup şirketlerini yeniden yapılandırarak tek çatı altına toplamaya karar verdi. Tüm yapının başında ise ‘Pars McCann-Erickson CEO’su’ unvanıyla Tankut Karahan yer alacak.

Yeniden yapılanma çerçevesinde grup şirketlerinden yaklaşık seksen kişi işten çıkarıldı. Karahan konu hakkında yaptığı açıklamada yönetimin ve şirketin nihai şeklini aldığını söyledi.

Karahan yolsuzluk iddialarının açıklığa kavuşturulup kavuşturulmadığı yönündeki sorumuza, bağımsız bir denetleme kurulunun hesaplarını incelemeye devam ettiğini ve bu konudaki net açıklamanın önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

Karahan, Yavuz Özçelik’in kurumdan neden ayrıldığına ilişkin sorumuza ise kendisinin şu anda ücretli izinde olduğunu ve durumunun yakında netleşeceğini söyleyerek yanıt verdi.

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+