Panço Facebook Hit şampiyonu oldu

Türkiye’de çocuk giyimi alanında en eski markalardan biri olan Panço facebooktaki “MUTLU PANÇO” uygulamasıyla en çok hit alan uygulama oldu

06.05.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Panço facebooktaki “MUTLU PANÇO” uygulamasıyla en çok hit alan uygulama oldu, Social Bakers istatistiğine göre aylık en çok kullanılan moda uygulamaları kategorisinde ünlü markaları geride bıraktı.

“Mutlu Panço” uygulamasıyla çocuğunun en mutlu anını fotoğraflayarak Panço çerçevesine oturtup facebook’a iletenler, yükledikleri fotoğrafları kendi duvarları ve mail hesapları üzerinden paylaşarak kendilerine destek topladılar. Mart ayında başlayan “Mutlu Panço” uygulaması Nisan ayında da aynı hızla devam etti ve facebook’ta “fashion” kategorisinde oylama rekoru kırdı.

“Çocukların en mutlu anları” konulu “Mutlu Panço” projesi facebookta tıklanma rekoru kırdı ve Social Bakers sitesine göre dünyadaki 35.000 facebook uygulaması içinde ilk 500’e girdi.

İki ay içinde 14 milyondan fazla “like” ve “wall” yorumu ile destek gören uygulama, facebook istatistikleri sitesi Social Bakers moda listesinde bir numarada yer alan Mutlu Panço projesi iki yaş grubu arasında yürütüldü. 0 – 5 yaş ve 6 – 12 yaş grubu arasında yapılan yarışmada 0–5 yaş arası kız çocuklarının mutlu anları en beğenilen grup oldu.

Panço Pazarlama Sorumlusu Semih Levi “Bütün çocukların güzel olduğunu bildiğimiz için mutluluk üzerine kurulu bir uygulama yaptık. Bizim için en değerli şey çocukların mutluluğudur. Bu yüzden çocukların mutlu anlarını görüntülemek ve bu mutluluğun herkesle paylaşılmasını sağlamak temel hedef haline geldi. İlk haftadan başlayarak beklediğimizin kat ve kat üzerinde bir katılım oldu. En başlarda uygulamanın facebook’ta bir rekor haline gelebileceğini hiç düşünmemiştik. Ancak zaman içinde katılım çığ gibi büyüdü ve facebook’un güvenilir istatistik sitelerine göre dünyada ilk 500’ün içine girdik. Sosyal mecrayı çok önemseyen bir marka olarak facebook üzerinden yaratacağımız yeni uygulamalar ile yeni rekorlara imza atmayı hedefliyoruz.”