Oyun konsolundaki hayalet

İki numaralı oyuncu yerini aldı.

28.04.2016 - 14:16 | Arzu Nilay Kocasu

Oyun konsolundaki hayalet
6
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İnternet şu sıralar reklam olmadığı halde reklam olan bir videoyu konuşuyor: Player Two.

Yönetmen John Wikstrom’un Xbox için hazırladığı ancak söylentilere göre Microsoft’un konuyla ilgisinin olmadığı video, ilhamını 00WARTHERAPY00 rumuzlu bir kullanıcının “Can Video Games Be A Spiritual Experience? [Video oyunları ruhani birer deneyim olabilir mi?] başlıklı bir videoya yaptığı yorumdan alıyor.

Oyun konsolundaki hayalet

Babasını kaybettikten 10 yıl sonra bir zamanlar oynadıkları eski Xbox’ı tekrar çalıştıran ve birlikte oynadıkları araba yarışı oyununda [RalliSport Challenge] babasının hayaletiyle karşılaşan bir gencin hikâyesini anlatan film kısa sürede internet dünyasında adından söz ettirecek kadar bilinirliğe ulaşmayı başarmış.

Gerek Wikstrom gerek Microsoft videonun yola marka destekli bir proje olarak çıkmadığı konusunda hemfikir. Elbette bu, inananlar kadar inanmayanların da olduğu bir açıklama. Player Two’nun ortaya çıkışı ister Wikstrom’un portfolyosunu geliştirme isteği ister Xbox’ın stratejik bir tanıtım denemesi olsun, yorumun ve videonun samimiyetinden şüphe duyanlar ve duymayanlarla, Player Two hem yönetmenine hem de içinde yer alan markaya layıkıyla hizmet etmeyi başarmış gözüküyor.

Kaynak: Business Insider