Örümcek Adam’ın son macerası Nokia N95 8GB’de!

Nokia, geliştirilmiş multimedya bilgisayarı Nokia N95 8GB’yi piyasaya sürerken, sinemaseverlere de güzel bir sürpriz hazırladı.

12.12.2007 - 14:55 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Nokia, geliştirilmiş multimedya bilgisayarı Nokia N95 8GB’yi piyasaya sürerken, sinemaseverlere de güzel bir sürpriz hazırladı. Nokia ve Sony işbirliğiyle, Örümcek Adam 3 filmi Nokia N95 8GB ile birlikte hediye ediliyor. Gelişmiş görüntü ve ses efektleriyle dikkat çeken filmin keyfi, DVD kalitesinde film izleme olanağı sunan bu yeni multimedya bilgisayarı ile her an her yerde yaşanıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, merakla beklenen multimedya bilgisayarı Nokia N95 8GB’ye “heyecan” katıyor. Sony Pictures Entertainment (SPE) ile yapılan işbirliği sayesinde, Örümcek Adam 3 filminin tamamı Nokia N95 8GB ile birlikte hediye ediliyor.

Filmde siyah kostümle birlikte Örümcek Adam’ın güçleri artarken, Nokia N95 de benzer bir değişim geçirip Nokia N95 8GB olarak karşımıza çıkıyor. Bu gelişmiş multimedya bilgisayarının zarif siyah yüzeyinin altında, 8GB’ye kadar çıkabilen dahili bellek, 2,8 inç QVGA ekran ve üstün kalitede hoparlörler yer alıyor. Çift yöne kayan kapak tasarımı ve özel medya tuşları sayesinde, ilk kez bir mobil cihaz tıpkı bir DVD oynatıcı gibi kullanılabiliyor: Menüdeki Oynat (Play), Duraklat (Pause), İleri Al (Fast forward) ve Geri Al (Rewind) seçenekleri tek dokunuşla aktif hale geliyor. Nokia N95 8GB alanlar, Peter Parker’ın içindeki şeytanla mücadelesini keyifle izliyor.

Bu özel fırsat hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Nokia N95 8GB, sinemaseverler için heyecan verici seçenekler sunuyor. Artık, Örümcek Adam 3 gibi dünyaca ünlü filmleri her an her yerde izlemek mümkün. Böylesine fantastik özel efektlerle dolu bir filmin Nokia N95 8GB’ye yüklenebilmesi, cihazın gelişmiş kapasitesini ortaya koyuyor. Bu multimedya bilgisayarının yepyeni özellikleriyle mobil eğlence tam anlamıyla yaşanıyor.”

Örümcek Adam 3 filmi, Türkiye’de İngilizce seslendirme ve Türkçe altyazı seçeneğiyle sunuluyor. Nokia N95 8GB’de ayrıca özel Örümcek Adam 3 mesajı, zil sesi, duvar kağıdı, ekran koruyucu da yer alıyor. Örümcek Adam 3 oyunları, farklı zil sesleri ve ek videolar da Download! katalogundan indirilebiliyor.

Nokia kullanıcılarından gelen yoğun talep üzerine seçilen Örümcek Adam 3 filmi, cihazın tüm yeteneklerini sergilemesine olanak tanıyor. Nokia Nseries sahiplerinin “mobil olarak izlemeyi en çok istedikleri film” seçilen Örümcek Adam 3, mevcut bilgilere göre 2007 yılının da en çok gişe hasılatı elde eden filmi oldu.

Nokia N95 8GB’nin bu gelişmiş dahili bellek kapasitesi, daha çok müzik, daha çok film anlamına geliyor. DVD kalitesinde video çekimi ve denetimi sayesinde, filmseverler kendi filmlerini de çekerek arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar. Ayrıca “PC işlevlerine kolay aktarım” seçeneği sayesinde istedikleri videoları İnternet’te üye oldukları topluluklara ve diğer sitelere yükleyebiliyorlar. Cihazın gelişmiş WiFi* bağlantısı, hareket halindeyken de İnternet erişimi sağlarken, Assisted GPS (A-GPS) özelliği de “kaybolmayı önlüyor”. Bütün bu çarpıcı özellikleriyle Nokia N95 8GB, eğlenceyi bir sonraki adıma taşıyor.

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerektirmektedir.