Opet’ten ‘Engelsiz Türkiye Sempozyumu’na destek

İmza attığı sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan OPET...

26.06.2008 - 15:47 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İmza attığı sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan OPET, 25-29 Haziran 2008 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Engelliler ve İhtiyaçları Fuarı & Engelsiz Türkiye Sempozyumu Etkinlikleri’ne katıldı. OPET, akaryakıt istasyonlarında engelli tuvaleti uygulaması konusunda, sektördeki liderliğini sürdürüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler’in katıldığı fuar ve sempozyumun açılış gününde, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, OPET standında sosyal sorumluluk ve önemi ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. OPET’in Türkiye genelinde sosyal sorumluluk projelerini sürdürdüğünü belirten Nurten Öztürk, engelli tuvaleti uygulamasına dikkat çekti. Etkinlik kapsamında sempozyuma da konuşmacı olarak katılan OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, OPET’in imza attığı sosyal sorumluluk projelerini anlattı. Öztürk “OPET olarak, Türkiye’de yapılan en uzun soluklu projelerden biri olan Temiz Tuvalet kampanyamızı, 2000 yılında başlattık. İstasyonlarımızda ve okullarda tuvalet temizliği ile hijyeni konusunda eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor. Engelli vatandaşlarımız için istasyonlarımızda engelli tuvaleti uygulamamız mevcut ve bu konuda ülkemizdeki diğer şirketlere de örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz. OPET olarak hedefimiz, tüm Türkiye’ye aynı duyarlılığı yayarak; engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak altyapı ve bilinci oluşturmak. Kısacası, OPET’te kimse için engel yok” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e, konuşmasının ardından bir şükran plaketi takdim etti.

OPET, engelli vatandaşlarımızın rahat ve özgürce seyahat edebilmeleri için 2000 yılından bu yana istasyonlarında engelli tuvaleti uygulamasını sürdürüyor. Bu proje, OPET’in Türkiye’deki bir ilki gerçekleştirdiği Temiz Tuvalet kampanyası kapsamında. Engellilere özel tuvaletler, OPET istasyonlarındaki diğer tuvaletler gibi uluslararası standartlara uygun olarak tasarlandı. Ayrıca istasyon tuvaletleri ve marketlerin girişlerine rampalar yapıldı. Engelli vatandaşlarımızın bu mekanlara daha rahat ulaşması sağlandı.