Olcay Gülşen, Samsung’un yeni yüzü

Hollanda’da doğup, büyüyen, ‘Supertrash’ adlı moda markasının da yaratıcısı olan 30 yaşındaki...

15.12.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Hollanda’da doğup, büyüyen, ‘Supertrash’ adlı moda markasının da yaratıcısı olan 30 yaşındaki moda tasarımcısı Olcay Gülşen, Samsung’un 2011 yılı cep telefonları reklamlarının yeni yüzü oldu.

Aralarında İngiltere, ABD gibi 24 ülkede ‘Supertrash’ markasıyla ürünleri satılan Olcay Gülşen, 22 milyon Euro’luk firmanın tek sahibi. Siyah saçlı egzotik güzel, yeni yılda billboard’lardaki reklamlarıyla tüm İngiltere’de tanınacak. Londra, Liverpool ve Manchester’da mağaza açmayı hedefleyen genç girişimci Gülşen, Supertrash’la dünyayı fethetmeyi hedeflediğini belirtti.

22 MİLYON EURO’LUK ŞİRKET SAHİBİ
22 yaşındayken dünyanın en tanınmış ayakkabı markası Jimmy Choo’nun New York’taki partisinde, tasarımcısı Tamara Mellon’a rüyalarını anlatan ve Amerikalı sosyete güzeli Ava Riley’la 3 ay içinde ‘Supertrash’ markasıyla ilk koleksiyonunu yapan Olcay Gülşen, bugün 200’den fazla mağazada satılan koleksiyonuyla 22 milyon Euro’luk bir şirket yarattı. 2011’de Samsung’un yeni yüzü olarak İngiltere’de 8 ay boyunca tüm billboard’ları süsleyecek olan Gülşen’in Ermenistan kökenli olduğu da söyleniyor.

stargazete.com