NYF’de Türkiye’den 3 çalışmaya ödül

New York Festivali Uluslararası Reklamcılık Ödülleri kazananları açıklandı. Türkiye'den 11 çalışmanın finale kaldığı yarışmada iki bronz ve bir gümüş ödül kazanıldı.

06.05.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

New York Festivali Uluslararası Reklamcılık Ödülleri kazananları açıklandı. Türkiye’den 11 çalışmanın finale kaldığı yarışmada iki bronz ve bir gümüş ödül kazanıldı.

Bu sene oldukça fazla ödül alan Grey’in Google için hazırladığı "Did you mean?" (Bunu mu kastettin?) çalışması New York Festivali’nden iki ödülle döndü; açık hava kategorisinde bronz, basılı mecralar kategorisinde ise gümüş ödül aldı.

Türkiye’den ödül alan bir başka çalışma ise TBWA İstanbul’un Esemmat için hazırladığı "Doğanın Dengesi" reklamı oldu. Bu reklam TV/Sinema kategorsinde bronz ödül aldı.

Bu yıl Büyük Ödül’ün (Grand Award) verilmediği yarışmada, dünyanın en iyi reklam ödülü Wieden + Kennedy Amsterdam’ın "Write the Future" (Geleceği Yaz) isimli reklamına gitti.

New York Festivali’nde Türkiye’den 11 çalışma finale kalmıştı. Bu listeye http://mediacatonline.com/Home/HaberDetay?haberid=51566 adresinden ulaşabilirsiniz.