Nokia kullanıcıları CNN TÜRK’ü seçti

Nokia Ovi Mağaza’da Türkiye’den haftalık uygulama indirme sayısının 1 Milyon’u geçmesinin ardından...

30.12.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Nokia Ovi Mağaza’da Türkiye’den haftalık uygulama indirme sayısının 1 Milyon’u geçmesinin ardından Nokia, Türkiye pazarına yönelik yeni istatistikler paylaştı.              

Kısa bir süre önce Nokia OVI Mağazası’nda yerini alan CNN TÜRK listede 3. sırada, ama ilk 10’a giren tek haber uygulaması olarak yer alıyor. CNN TÜRK uygulaması, en kapsamlı haber ve haber içerikli canlı yayını olan tek uygulama olarak öne çıkıyor.

Nokia Ovi Mağaza’nın ilk 10’u:
1. Davul ve Zurna
2. Bul Karayı Al Parayı
3. CNN TÜRK
4. Maçkolik
5. Mynet
6. Eczane
7. KRAL FM
8. Milliyet
9. İşCep
10. THY

Webrazzi.com Kurucusu ve Crenvo Danışmanlık Genel Müdürü Arda Kutsal mobil uygulamalarla ilgili, “Mobil uygulama pazarı sahip olduğu ivmeyi artırarak büyümeye devam edecektir. Uygulama pazarlarındaki çeşitliliğin artması ve tüketicinin cihazlar boyutunda uygulamaları destekleyen modellere geçmesi ivme artışının ana sebebi olacaktır. İnternet kullanımında da mobilin ciddi bir büyüme eğiliminin olması zaten önümüzdeki yıllarda uygulama çeşitliliğinin ve mobil kullanıcı yoğunluğunun artışını destekleyecektir. Nokia Ovi Store istatistiklerinde CNN Türk uygulamasının en çok indirilen 3. uygulama olması işte bu vizyonu yakalamış bir kurumun yakaladığı başarının göstergesidir.

Sadece belirli bir platformda değil, popüler mobil uygulama platformlarının hepsinde aktif olarak gecikmeden yer almak ve mobil vizyonu doğru çizmek önümüzdeki yıllarda markalara rekabet avantajı sağlayacaktır.

Özellikle medya kuruluşlarını göz önüne alacak olursak, internetten haber alma alışkanlıklarının mobil olarak habere ve bilgiye ulaşmak şeklinde gelişim gösterdiğini görüyoruz. Durum böyleyken kuruluşların hedef kitlelerine seçim şansı ve platform bağımsız erişim imkanı sunmasını değerli görüyorum.

CNN TÜRK’ün Nokia Ovi Store’daki uygulaması özelinde de bakacak olursak, haber ve bilgi içeriğinin yazı, video, canlı yayın gibi geniş bir yelpazede sunulmuş olmasını aslında uygulamanın talep görmesindeki ana sebep olarak görüyorum. Kullanıcı eğer habere ve bilgiye ulaşabileceği bir kanal arıyorsa, ona merkezi bir mecra sunmak mobil vizyonda yol yakınken kurgulanabilecek doğru bir modeldir diye düşünüyorum.” diyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce, CNN TÜRK’ün Nokia için özel hazırladığı uygulamasının Nokia OVI Mağazası’nda çok popüler olduğunu söyledi. Röportajın tamamına http://video.cnnturk.com/2010/bilim-teknoloji/12/28/nokiadan-cnn-turk-uygulamasina-ovgu adresinden ulaşabilirsiniz.

Siz de www.cnnturk.com/ovi adresinden CNN TÜRK Ovi uygulamasını indirebilirsiniz.